Home

Ilość odsłon: 3480   Data publikacji:  2006-12-02


Zdrowy styl

   

Wesołą zabawą najmłodszych klas z Zespołu Szkół nr 3, rodziców oraz nauczycieli zakończył się kolejny rok akcji „Szkoła promująca zdrowie”. Tegoroczną edycję pod nazwą „Zdrowy styl życia” podsumował festyn zorganizowany w ostatnim dniu listopada.

       Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowo-kojarzeniowych oraz prezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Rodzice brali udział w wyścigach szatkowania kapusty, układaniu owocowych puzzli oraz tańcach ze swoimi pociechami. Zabawę zakończyło wspólne drugie śniadanie złożone wyłącznie ze zdrowej żywności, którego jednym z elementów była surówka z zszatkowanej w zawodach kapusty.
     Ogólnopolska akcja „Szkoła promująca zdrowie” trwa w Zespole Szkół nr 3 już od roku 1997. Jest to jedyna placówka oświatowa w Hajnówce, która w niej uczestniczy. Każdego roku podejmowany jest inny temat i inne zadania. Były już lata pod hasłem bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania oraz walki z nałogami. Mimo, iż najbardziej aktywni w działaniach są najmłodsi uczniowie, akcją objęta jest cała szkoła. Odbywają się liczne zajęcia ruchowe typu rozgrywki sportowe, warsztaty dla rodziców i dzieci, spotkania z terapeutami oraz wiele innych ciekawych inicjatyw.
     - Efekty naszej pracy w promowaniu zdrowia dają się zauważyć – mówi Bożena Nieścieruk, nauczycielka, koordynator akcji – Dzieci coraz częściej potrafią dokonać mądrego wyboru robiąc zakupy w szkolnym sklepiku. Zwracają uwagę na zdrową żywność, kiedy jemy wspólnie drugie śniadanie. Uczymy ich świadomego wyboru tego, co wartościowe i smaczne.
       Wieloletnią akcję przygotowuje i prowadzi społecznie Szkolny Zespół Promocji Zdrowia, w skład którego wchodzą nauczyciele, rodzice, administracja szkoły oraz służba zdrowia. Uczestniczą w niej wszyscy, którzy popierają jej idee i starają się stosować zasady.
     - Przeprowadzane podczas zebrań rodziców ankiety czy podtrzymywać akcję, wykazały, że wszyscy są zadowoleni z rezultatów i chcą jej kontynuacji. Bo kto nie chce mieć zdrowego dziecka – dodaje Bożena Nieścieruk.

JZ

                                                         


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444