Home

Ilość odsłon: 4274   Data publikacji:  2006-10-31


Szkolne święto na wesoło

 

W naszej szkole święto nauczycieli obchodziliśmy 13 października. Lekcje tego dnia zostały skrócone, jednak nikt na to nie narzekał ;)

      Większość uczniów rozeszła się do domu. Zostały tylko samorządy klasowe, które wraz z nauczycielami miały podziwiać uroczysty apel. Na holu pierwszego piętra gromadziło się coraz więcej ludzi.
    Oczywiście, wszyscy starali się zająć miejsca siedzące. Kiedy szum ustał, wstała Pani Dyrektor. Wręczyła wybranym nauczycielom nagrody dyrektora, przedstawiła osoby, które dostały nagrody burmistrza i medale.
    Później nastąpiła ta ciekawsza część uroczystości. Szum wnoszonych dekoracji, chwila oczekiwania i wystąpiło przed nami Koło Żywego Słowa. Przedstawili nam zabawną scenkę z życia szkoły. Po tym zaczęło się to, na co wszyscy czekali, bo oczywiście już cały tydzień rozchodziły się po szkole plotki o niespodziance szykowanej przez klasę 3 b. Stanęło przed nami kilkanaście elegancko ubranych osób z okularami przeciwsłonecznymi na nosie. Oznajmili, że zobaczymy pokaz mody nauczycielskiej i każdy strój będzie dostępny w sprzedaży za określoną ilość uśmiechów naszych pedagogów. A ci z pewnością mieli, z czego się śmiać. Co chwilę występowały 2 postacie prezentujące niezwykle zabawne kreacje. Wówczas wszyscy wybuchali śmiechem, ale nie było w tym nic dziwnego - po zeszłorocznej Wiosenadzie wszyscy wiedzą, czego można spodziewać się po 3b. Najwięcej owacji wzbudziły stroje: nauczyciela wf-u (niezgrabnie wykonującego ćwiczenia w dość niecodziennym stroju: getrach z klinem do kolan, rozciągniętym podkoszulku i czapce z daszkiem, do której przymocowany był wiatraczek?), nauczyciela techniki ( opasanego pieluchą z prześcieradła i tekturową tablica z napisem STOP ), nauczyciela religii ( w rajtuzach i sandałach z kozich ogonków jak Pan Bóg przykazał oraz z anteną do odbierania Radio Maryja.) Wiele osób wprost płakało ze śmiechu. Nauczyciele dostali również po bukiecie kwiatków - każdy prosto z ogródka ;)
  Później SU szkoły podstawowej wręczył nauczycielom własnoręcznie wykonane medale i nadał każdemu z grona pedagogicznego inny, zabawny tytuł. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się w swoją stronę z uśmiechami na twarzach.

Redaktorzy Gazetki "Puls"
Patrycja Młodzianowska, Beata Osipiuk


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444