Home

Ilość odsłon: 3280   Data publikacji:  2006-07-12


Żegnaj przedszkole

 

,,Kart w kalendarzu było niemało,
Codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie? Ot, przeleciało!
Rok szkolny minął, jak z bicza trzasł.
Będziemy teraz już pierwszą  klasą,
może najlepszą ze wszystkich klas.
Żegnaj Przedszkole, żegnaj na zawsze,
 zielone lato zaprasza nas’’.

       Niespełna rok temu, rodzice z łezką w oku i pełni wewnętrznych rozterek,  powierzali swoje 5- i 6- letnie ,,skarby’’ naszej opiece. Dobre samopoczucie dzieci w placówce, ich sukcesy, nabyte wiadomości i umiejętności, wrażenia z wycieczek i licznych imprez przedszkolnych, teatrzyków i Filharmonii, udział w licznych konkursach, utwierdziły ich w przekonaniu, że Przedszkole to wspaniała instytucja. Rodzice mieli mnóstwo okazji, aby przekonać się, że panie nauczycielki  oraz Dyrekcja Przedszkola, z wielką troską i zaangażowaniem dbały o wszystkie dziedziny rozwoju swoich podopiecznych. Smaczne i urozmaicone posiłki serwowane przez przedszkolną kuchnię również nie były bez znaczenia. Dzięki nim rozwój fizyczny dzieci mógł przebiegać prawidłowo.  
     Dnia 23.06.06 r. pewne siebie, twórcze, odważne i mądre sześciolatki z grupy VI Przedszkola nr5 w Hajnówce świętowały zakończenie edukacji przedszkolnej. Swoim występem uczciły także przypadający dziś Dzień Ojca. Zaprezentowały Rodzicom oraz  gościom z Niemiec swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie. Delegacja, która przybyła z Hattstedt, reprezentowała Przedszkole oraz pracowników tamtejszego urzędu, współpracujących z hajnowskim Urzędem Miasta oraz  z naszym przedszkolem. Przewodniczył jej burmistrz miasta Hattstedt, który był pełen uznania dla naszych przedszkolaków. Podkreślił, że zaprezentowany uroczysty występ był na poziomie europejskim i sprawił delegacji wiele radości. Rodzice byli wzruszeni występami dzieci. Nauczycielki ciepłymi słowami podziękowały dzieciom za przedstawienie programu artystycznego, a rodzicom za bardzo owocną współpracę z Przedszkolem.Wręczyły dzieciom ,,Dyplomy ukończenia przedszkola’’ oraz upominki ufundowane przez Dyrekcję Przedszkola. Szczególna ofiarność i zaangażowanie kilkorga rodziców zostało uhonorowane ,,DYPLOMAMI PRZYJACIELA PRZEDSZKOLA’’.      Pan Burmistrz Hattstedt  obdarował naszych przedszkolaków zabawkami przekazanymi przez rodziców niemieckich kolegów, czym sprawił naszym dzieciom ogromną radość. Wzbogacone w ten sposób zasoby Przedszkola nr 5, będą służyć kolejnym przedszkolakom.  Rodzice w podziękowaniu za wspaniałe występy zaprosili swoje pociechy  na słodki poczęstunek. Goście obejrzeli przedszkolne sale i byli zachwyceni wystrojem oraz poziomem wyeksponowanych prac plastycznych. Z chęcią przyjęli zaproszenie i zasiedli przy wspólnym stole, aby zintegrować się ze społecznością Hajnówki. Pożegnani serdecznie przez dzieci i nauczycielki, opuścili placówkę pełni miłych wrażeń. Dziękujemy wszystkim  RODZICOM Z GRUPY VI i życzymy im, aby ich pociechy były wyłącznie źródłem radości.  Dzieci, które były pod naszą opieką, zawsze pozostaną w naszej pamięci, jako ,,nasze dzieci’’. Życzymy im wiele zapału do zgłębiania wiedzy  i samych sukcesów w nauce.

Wychowawczynie: Lucyna Stawarz i Aniela Kot

,,Już ostatni dzień w przedszkolu
przy stoliku swoim siadasz.
Łezki płyną, lecz śniadanie
z apetytem zjadasz.

Przykro będzie się pożegnać
z zabawkami w swojej sali.
Pięciolatki tutaj przyjdą,
choć są jeszcze tacy mali.

Pani patrzy na nas smutno,
Łzy ociera gdzieś w ukryciu.
Bo to pierwszy wielki zakręt,
W naszym małym życiu’’.

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444