Home

Ilość odsłon: 3390   Data publikacji:  2006-06-20


WARTO POKOCHAĆ KSIĄŻKI

 

,,W książkach mądrość,
W książkach wiedza,
bibliotekę czas odwiedzać,
w dogodnej, wolnej chwili,
dużo czytać moi mili.’’

         W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ zainicjowanej przez Fundację ABC XXI – Program Zdrowia Emocjonalnego oraz w celu aktywizowania dzieci do kontaktów z książką i rozwijania ich zainteresowań czytelniczych, sześciolatki z grupy VI Przedszkola nr 5 w Hajnówce dn. 24.05.2006 r. odbyły wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Hajnówce.

       Odwiedziły oddział dla dzieci i uczestniczyły w bardzo ciekawym zajęciu bibliotecznym pt: ,,Zabawy z literami’’ prowadzonym przez Kierownika Oddziału dla dzieci, Panią Walentynę Walesiuk. Przyszli czytelnicy zaprezentowali wysoki poziom opanowania umiejętności czytania oraz wykazali duże zainteresowanie publikacjami literackimi, czym wzbudzili podziw i uznanie pracowników biblioteki.  Pani bibliotekarka zaprezentowała również ksiązki wydane w wersji multimedialnej oraz zachęcała dzieci do  bezpłatnego korzystania z bogatych i bajecznie kolorowych zasobów bibliotecznych, w których każde dziecko  z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie.
    Sympatyczne panie bibliotekarki z Biblioteki Miejskiej w Hajnówce zaoferowały swą pomoc w doborze odpowiednich do zainteresowań i wieku dzieci pozycji literackich. Dzieci miały okazję przekonać się , że korzystanie z czytelni jest miłym i bardzo pożytecznym sposobem na spędzanie czasu dziś przedszkolaków, a niebawem uczniów. Okazało się, że kilkoro dzieci systematycznie korzysta z zasobów bibliotecznych, a kolejni ,,przyszli czytelnicy’’ zadeklarowali chęć dołączenia do grupy miłośników książek. Warto już od najmłodszych lat zaszczepiać miłość do książek czyli kontynuować trud nauczycielek z przedszkola, w których kontakt z książką jest ,,chlebem powszednim’’.  Rozwijanie zainteresowań czytelniczych powinno być od najmłodszych lat dziecka również troską rodziców, dopiero później w okresie szkolnym także nauczycieli. Nawyk czytania i miłości do książek to kapitał, który procentuje w dorosłym życiu dziecka. 

Wycieczkę przeprowadziła i opisała Lucyna Stawarz

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444