Home

Ilość odsłon: 5194   Data publikacji:  2006-06-11


Drugie Juwenalia

 

Po raz drugi w Hajnówce 9 maja odbyło się studenckie święto Juwenalia. Niestety nie dopisała nie tylko pogoda, ale również sami studenci. Bawili się w tym roku wyjątkowo nielicznie, bo przybyło ich zaledwie kilkunastu.

      Ulewny deszcz, który skutecznie zniechęcał do uczestnictwa w imprezie, nie był tego jedyną przyczyną. Zamiejscowy Wydział Zarządzania Środowiskiem Politechniki Białostockiej w Hajnówce nie posiadał do niedawna akredytacji. Po odejściu czwartego roku i braku rekrutacji na pierwszy, znacząco zmniejszyła się liczba studiujących. Obecnie jest ich w Hajnówce 126.
     - Tegoroczne Juwenalia są szczególne – powiedziała do studentów prodziekan dr n.med. Halina Chomutowska – Uczcimy dziś nie tylko studenckie święto, ale również uzyskanie od dawna oczekiwanej akredytacji. Otrzymaliśmy ją dzięki naszej wspólnej pracy oraz wsparciu władz miasta. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Wszystkim hajnowskim studentom życzę wspaniałej zabawy oraz zdobycia siły i wiedzy do zaliczenia nadchodzącej sesji. Pamiętajcie, że jesteście elitą naszego narodu i przejmiecie wkrótce po nas „pałeczkę”. W każdej sytuacji zachowujcie się godnie, jak studenci naszego wydziału Politechniki Białostockiej.
    - Sprawujcie władzę w mieście jak przystało na żakowską brać. Zasłużyliście na wspaniałą zabawę, która zakończy rok wytężonej nauki. Liczę na to, że ten klucz i miasto po Juwenaliach zostaną przekazane w całości do władz miejskich – powiedział burmistrz Anatol Ochryciuk oddając symboliczny klucz i władzę przewodniczącej samorządu studenckiego.

     Hajnowskie Juwenalia rozpoczął uroczysty przemarsz przez miasto zaproszonych orkiestr dętych z Wrześni i Mogilna, które w miejskim amfiteatrze zaprezentowały koncerty i widowiskowe musztry paradne. Z bogatym repertuarem tańców i piosenek wystąpiły młodzieżowe zespoły z Hajnowskiego Domu Kultury oraz z Białorusi. Gwiazdą wieczoru był zespól Vegas z Bielska Podlaskiego.

- Mimo, iż jest nas dziś niewielu, świętujemy wcale nie gorzej niż w zeszłym roku. Po zabawach w amfiteatrze, kolejnym ważnym punktem imprezy będzie wspólnie oglądany z wielkim juwenaliowym dopingiem mecz piłki nożnej polskiej reprezentacji – powiedziała gospodyni święta Anna Nowosad, studentka II roku Zarządzania Środowiskiem.

Współorganizatorem drugich Hajnowskich Juwenaliów był Hajnowski Dom Kultury.

JZ

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444