Home

Ilość odsłon: 5154   Data publikacji:  2005-12-09

 
Nowa świetlica i laboratorium językowe

    Laboratorium językowe oraz nowa świetlica dla najmłodszych uczniów, to najnowsze nabytki Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce.

     Inwestycje kosztujące ponad pięćdziesiąt tys. zł. sfinansowano ze środków pozyskanych od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.
   - Dzięki temu, iż w internecie została przez nauczycieli znaleziona oferta na złożenie projektu dotyczącego wyposażenia laboratorium językowego, otrzymaliśmy fundusze na ten cel – mówi Zbigniew Budzyński, dyrektor szkoły – Pozyskaliśmy od Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej 10 tys. zł. , natomiast 3 tys. zł. było wkładem własnym. Niezbędnym elementem przy składaniu projektu była współpraca z partnerem, szkołą w Niemczech. Dzięki już wcześniej realizowanemu przez nas programowi Sokrates, szybko znaleźliśmy odpowiednią placówkę. Udział naszej szkoły w kolejnych projektach, pociąga za sobą wciąż nowe możliwości pozyskiwania pieniędzy, z czego skwapliwie korzystamy.
    Powstałe laboratorium językowe to dwanaście stanowisk dla uczniów i panel sterujący dla nauczyciela. Urządzenie połączone z magnetofonem umożliwia odsłuchiwanie gotowych nagrań oraz kierowanie ich do konkretnych osób. Instalacja jest otwarta, bez kabin, co pozwala na obserwowanie uczniów i bezpośredni z nimi kontakt. Prostota urządzenia oraz konstrukcja uniemożliwiająca manipulowanie nim przez dzieci, ma zapobiegać awariom.


Dzieci chętnie korzystają z nauki w laboratorium językowym

- Od dawna borykaliśmy się z problemem miejsca na świetlicę szkolną – dodaje dyrektor – Jako jedna z nielicznych szkół w mieście, posiadaliśmy jeszcze służbowe mieszkanie. Po przeniesieniu lokatora, zaczęliśmy czynić starania o urządzenie tam świetlicy. Dzięki staraniom organu prowadzącego czyli Urzędu Miasta, Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało szkole z oświatowej rezerwy budżetowej ok. 42 tys. zł. na wyposażenie pozyskanych pomieszczeń, w tym wypadku świetlicy. W ten sposób znów nie posiadając funduszy szkoła zyskała kolejne dobra. Wszyscy bardzo cieszymy się z tej świetlicy. Starsi uczniowie chętnie tam zaglądają, a ja z radości własnoręcznie montowałem mebelki.


Wyposażenie świetlicy w sprzęt RTV cieszy nie tylko dyrektora

  Nowa świetlica wyposażona została w odpowiednie dla dzieci, kolorowe meble, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt RTV : telewizor i magnetowid. Pomieszczenie zostało wyremontowane i dodatkowo dostosowane dla potrzeb niepełnosprawnych dzieci.
    - Pomysły dotyczące modernizacji szkoły wypływają zawsze do dyrektora – mówi Eugenia Marczuk, inspektor Zespołu Oświaty i Kultury Urzędu Miasta Hajnówka – Jest on bardzo skutecznym managerem. Przoduje w poszukiwaniu i wykorzystaniu wszelkiego rodzaju funduszy, w tym pomocowych. W ostatnich latach zrealizował wiele inicjatyw usprawniających funkcjonowanie szkoły.

JZ

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444