Home

Ilość odsłon: 10019   Data publikacji:  2005-10-19

 
 
LAURKA PEŁNA RADOŚCI czyli obchody Dnia Nauczyciela  w ZS Nr 2 w Hajnówce.

     „Szanowne nasze Grono Pedagogiczne jest super, po prostu fantastyczne!”- takimi właśnie słowami w naszej szkole rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela.

   Uroczystość przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego (pod kier. Ewy Kiełbaszewskiej i Małgorzaty Szumarskiej) oraz klasa V a integracyjna (pod kier. Sylwi Sawickiej). Wprowadzenie muzyczne do uroczystych obchodów Dnia Nauczyciela przygotowali uczniowie uczęszczający na koło muzyczne prowadzone w szkole przez  Jana Wasiluka.
     Każdy nauczyciel tego dnia został nagrodzony i uczczony pięknym wierszem lub piosenką w wykonaniu uczniów z klasy V a integracyjnej. Panie ze świetlicy oraz Panie od nauczania początkowego dowiedziały się, ile dobrego i wartościowego wnoszą do serc i umysłów najmłodszych dzieci. Panie uczące historii przekonały się, iż ich żmudna praca może zmienić ucznia w myśliciela.
      Uczeń Jakub K. padł na kolana przed Panią Polonistką i z wielkim przejęciem deklarował, że choćby w męczarniach miał skonać, będzie po nocach kuł „Redutę Ordona”, zakocha się w poezji Kochanowskiego i obudzi w sobie miłość do języka polskiego.
       Nauczyciele uczący matematyki  przekonali się, jak wielkie wrażenie wywiera ona na uczniach. Uczennica Marzena F. oświadczyła, że już dłużej nie będzie się kryć, iż drży na widok figur i brył geometrycznych, ale mimo to, chce aby matematyka była jej „przewodniczką po nieskończoności”.
      Panie uczące geografii dowiedziały się jakimi to wiadomościami zachwyca uczniów przedmiot przez nie wykładany, a jakich pytań każdy uczeń unika (np. Jaka jest szerokość czy długość równika?). Nauczycielki chemii i fizyki wysłuchały piosenki, z której wynikało, że każdy uczeń na chemii wkuwa wzory i wzdycha, natomiast na fizyce wciąż śni o Einsteinie. Nauczycielki biologii zostały zaproszone do wysłuchania rozmowy lirycznej bociana  z żabą, a Panie anglistki mogły usłyszeć, że ich przedmiot udziela się wszystkim uczniom i jest przez nich „wkuwany” przez noce i dni. Wuefiści dowiedzieli się, że ćwiczenia gimnastyczne pomimo, iż cieszą się wielkim uznaniem wśród uczniów, to również wywołują u niektórych z nich „bladość i zestresowanie”. Panie z biblioteki szkolnej otrzymały podziękowania za życzliwość i pomoc w wyborze najciekawszych książek. Pani od techniki usłyszała, że dzięki jej pomocnej dłoni każdy uczeń zrobi to, co chce, natomiast nauczyciele plastyki zostali nagrodzeni za swoją pracę w kształtowaniu uczniowskich zdolności malarskich scenką o szkolnym impresjoniście. Nauczyciel muzyki dowiedział się, że każdy uczeń na jego zajęciach śpiewa nie tylko różne pieśni, ale także „mieści go w swoim sercu”.
       Dzieci życzyły też nauczycielom informatyki, jak najmniej wirusów komputerowych, Pani Pedagog – mało urwisów i tylko miłych kontaktów młodzieżowych, Paniom Katechetkom i Księdzu błogosławieństwa Bożego oraz spokojnego roku szkolnego, a Pani, która koryguje wady wymowy, wielu sukcesów zawodowych.


         Pierwszą część akademii przygotowaną przez klasę V a integracyjną zakończyły słowa ucznia Wojtka B. : „
Życzymy Wam drodzy Nauczyciele szczęścia na następne lata, niech żyje i rozkwita nasza oświata”.

      „Belferki 2005” to druga część akademii przygotowana przez Samorząd Uczniowski, która wywołała wiele pozytywnych emocji i wzruszeń wśród zgromadzonego Grona Pedagogicznego. W tym roku szkolnym grono uczniowskie przyznało 11 nominacji w 11 kategoriach. Przed rozdaniem nagród z poszczególnych kategorii uczniowie zaznaczyli, iż każdy profesor naszej szkoły jest wyjątkowy i żadne nagrody czy wyróżnienia nie będą adekwatne do ilości pracy i serca, włożonych przez nauczycieli w edukację kolejnych pokoleń – dlatego też dziś przegranych nie ma !
    Wyróżnienie w kategorii „Najszybsze pisanie po tablicy” otrzymała nauczycielka matematyki p. Ewa Kiełbaszewska, a nagrodę wręczył gość specjalny Jackie Lee (uczeń Marcin Gacuta).

        Dobry pedagog powinien mieć pasję i umieć zarazić nią swoich uczniów. Wszyscy nauczyciele spełniają ten warunek, ale myśli niektórych z nich wybitnie krążą wokół wykładanego przedmiotu. To właśnie dla nich stworzono kategorię: „Największy pasjonat swojego przedmiotu”. W tej kategorii nagrodę z rąk znakomitej aktorki i piosenkarki Marilyn Monroe ( uczennica Agata Balcerek) otrzymała wicedyrektor szkoły p.Krystyna Kirwil.

         Nauczyciel, który najbardziej dba o uczniów to p. Irena Rybak, która otrzymała wyróżnienie w kategorii „Zadawanie największej ilości prac domowych.” Nagrodę wręczył kontrowersyjny piosenkarz Eminem (uczeń Dariusz Konaszuk).

          Wraz z rozwojem technologii informacyjnych nadal obserwuje się tendencję wzrostową oszukiwania nauczycieli poprzez korzystanie na sprawdzianach z niedozwolonych pomocy naukowych – ściąg. Wśród ciała pedagogicznego znaleziono jednak wybitne jednostki, które dzielnie walczą z szerzącą się zarazą. Nagrodę w kategorii „Wykrywacz ściąg” otrzymała z rąk niezwykle przystojnego aktora Janusza Gajosa  ( uczeń Karol Pokrywiński) – nauczycielka języka angielskiego p. Anna Hempel - Łapińska.

       Wszyscy uczniowie pałają gorącą miłością do wszystkich nauczycieli i wiedzą, że dzień bez szkoły to dzień stracony… A wszystko dzięki wspaniałym nauczycielom. Pedagogiem cieszącym się „Największą popularnością i sympatią” został nauczyciel informatyki p. Marek Siegień, a nagrodę w tej kategorii wręczyła niepowtarzalna i utalentowana aktorka kina światowego Izabela Scorupco ( uczennica Klaudia Łapińska).

        Wśród nas są również nauczyciele, którzy przekazują swoją wiedzę głosem bardzo donośnym. Dzięki temu mają znakomity posłuch i dzięki temu informacje łatwiej docierają do szarych komórek uczniów. Nauczyciel, którego słychać wszędzie został uhonorowany przez uczniów tytułem „Mikrofon Roku”. Nagrodę w tej kategorii otrzymał p. Jan Wasiluk, a wręczył ją aktor serialów komediowych i ulubieniec polskich widzów Cezary Pazura ( uczeń Daniel Grześ).

       „Przychodzę do nowej szkoły, w której będę uczył. Postaram się zrobić to jak najlepiej i z jak największą korzyścią dla uczniów. Mam nadzieję, że będę przyjacielem moich wychowanków” – tak może myśleć nauczyciel wchodzący w progi nowej szkoły. W  kategorii „Debiut Roku” nagrodę z rąk idolki młodego pokolenia Moniki Brodki ( uczennica Katarzyna Wolińska) otrzymała p. Aneta Lipnicka.

 

       Nauczyciela, który jest prawdziwym przyjacielem uczniów postanowiono nagrodzić tytułem: „Bratnia Dusza”. Nagrodę w tej kategorii piosenkarka Ewelina Flinta (uczennica Diana Owerczuk) wręczyła nauczycielce nauczania początkowego p. Joannie Rejent.

          Uśmiech zdobi człowieka i jest bardzo potrzebny w życiu codziennym. Pozwala on zachować twórczy optymizm i pogodę ducha. W dodatku nic nie kosztuje. Nauczyciela, któremu uśmiech stale towarzyszy w codziennej pracy uczniowie nagrodzili w kategorii „Gorący uśmiech”. Nagrodę w tej dziedzinie wręczyła dla p. Barbary Sosnowskiej gwiazda polskiego serialu „Na dobre i na złe” Małgorzata Foremiak ( uczennica Katarzyna Tarasiuk).

         Każdego dnia uczniowie napotykają na swojej drodze większe lub mniejsze problemy. Są nauczyciele, którzy potrafią swoim postępowaniem rozładować sytuację i powodują, że świat staje się znośniejszy. Takim nauczycielem według grona uczniowskiego jest dyrektor naszej szkoły p. Zbigniew Budzyński, który otrzymał nagrodę w kategorii „Luzak Roku”.

       Uczniowie wybrali również najpiękniejszych nauczycieli naszej szkoły, czyli miss i mistera Grona Pedagogicznego. Tytuł „Miss Szkoły” otrzymała p. Joanna Kierdelewicz, natomiast „Missterem Szkoły” został p. Bartosz Downarowicz.

       Uczniowie z SU włożyli dużo pracy i czasu w przygotowanie tak niezwykle ciekawej i zabawnej części artystycznej. Wydarzenie to, na długo pozostanie w pamięci zarówno nauczycieli, jak i samych uczniów.
        Z całą pewnością po tym dniu wszyscy zgodzą się ze słowami Arystotelesa, który mawiał, że „korzeń nauki jest gorzki, ale owoce słodkie”. Uczniowie natomiast będą stopniowo i wytrwale dążyli do uczynienia swojej wiedzy słodkim owocem wielkiego i potężnego drzewa nauki.

 Sylwia Sawicka


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444