Home

Ilość odsłon: 4970   Data publikacji:  2005-03-26

 
II Liceum Ogólnokształcące z DNJB zajęło w tym roku siódme miejsce

        II Liceum Ogólnokształcące z DNJB osiągnęło kolejny sukces w organizowanym przez Podlaskie Kuratorium Oświaty i redakcję Gazety Wyborczej rankingu liceów. Ranking był przeprowadzany dziesiąty raz i obejmował licea województwa podlaskiego. Hajnowskie liceum zajęło w tym roku siódme miejsce.

      - W każdym rankingu, w którym startowaliśmy znajdowaliśmy się w pierwszej dziesiątce. Tylko raz znaleźliśmy się poza nią. Najlepszy nasz wynik do tej pory to szóste miejsce – mówi Eugeniusz Saczko, dyrektor II LO.

        Kryteria oceny szkół były różne, m.in. ilość kandydatów składających dokumenty do szkoły, udział w olimpiadach przedmiotowych, oferta zajęć pozalekcyjnych, współpraca zagraniczna, ilość uczniów dostających się na studia. W klasyfikacji punktowej II LO zdobyło 138 punktów.

        – Myślę, ze szkoła idzie w dobrym kierunku. Nie mamy żadnych kłopotów z naborem uczniów do klas pierwszych, a nawet przeciwnie, zawsze jest więcej chętnych niż możemy przyjąć. Wyniki matur również są dobre, a uczniowie w większości dostają się na studia. W tamtym roku szkolnym 95% uczniów dostało się na studia, a 75% na studia dzienne publiczne. Myślę, że to bardzo dobry wynik – podkreśla Eugeniusz Saczko.

J.Ch.


 

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444