Home

Ilość odsłon: 3101   Data publikacji:  2007-11-02


Spotkanie z pisarzem

 

W miniony poniedziałek , 29 października, Bibliotekę Miejską odwiedził znany i popularny bajkopisarz Grzegorz Kasdepke. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele hajnowskich szkół podstawowych: kl. III, IV i V.

      Młody autor zdążył już napisać i wydać 18 książek dla dzieci. Zawarty w nich humor okazał się jeszcze zabawniejszy w kontakcie na żywo. Z sali padały liczne pytania, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Jedne i drugie wywoływały „salwy” śmiechu.

    Okazało się, że aby zostać pisarzem , nie koniecznie trzeba umieć dobrze pisać – najważniejsze, żeby uważnie obserwować życie wokół siebie, i starać się zapamiętywać różne fakty. Na ćwiczenie pamięci natomiast najlepsze jest np. zapamiętywanie angielskich słówek – 1 dziennie , a po roku będzie już ich 365!- tak radził nasz gość. Spotkaniu towarzyszyła sprzedaż książek Grzegorza Kasdepke, sam autor cierpliwie składał dedykacje i autografy, gdyż każde dziecko chciało choć przez chwilę mieć bliski kontakt z pisarzem. Takie chwile na długo pozostają w pamięci...
    Mamy nadzieję, iż spotkanie sprawiło, że hajnowskie dzieci „poczuły miętę” do książek (mówiąc słowami autora z książki „Co to znaczy?”) , przez co chętniej i częściej będą odwiedzać bibliotekę. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wiemy, że wizyta pisarza, zwłaszcza dla dzieci, zawsze przynajmniej na jakiś czas zwraca ich uwagę na książki, jest więc bardzo dobrą formą popularyzacji czytelnictwa w środowisku.

W.