Home

Ilość odsłon: 2862   Data publikacji:  2007-10-02


Spotkanie z ulubioną pisarką

 

Autorka najlepszej książki 2006 roku, Małgorzata Strękowska – Zaremba, spotkała się z młodymi czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce.

      Za  książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” otrzymała w roku 2004 Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2006.W 2007 r., kolejne nagrody, m,in. wyróżnienie w Konkursie Dziecięcy Bestseller Roku.

    W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich z hajnowskiej 2, 5 i 6. Panią Małgorzatę powitały gromkimi brawami, okazało się bowiem, że jej ksiązki są im znane i chętnie czytane. Trwające blisko 1,5 godziny spotkanie z pisarką upłynęły pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru.
Pani Małgorzata Strękowska - Zaremba opowiadała o swojej twórczości oraz odpowiadała na liczne pytania dzieci. Na zakończenie spotkania autografom nie było końca. Wspaniała atmosfera i łatwość nawiązywania kontaktu pisarki z widzami zauroczył wszystkich obecnych.
   Spotkania autorskie są zawsze dla dzieci wielką frajdą. Spotkanie to wpłynie na pewno na atrakcyjność biblioteki oraz wzbudzi zainteresowanie uczniów książką. A o to w naszej pracy nam chodzi. Nie zahamujemy wzrastającego wśród uczniów zainteresowania komputerem, ale możemy przyczynić się do tego, by częściej sięgali po książkę. By słowo drukowane było dla ich nie mniejszą atrakcją i wartością.
   W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki wydawnictwa, które zaprosiły uczestniczące w spotkaniu dzieci i ich opiekunów do konkursu, ale o tym przy innej okazji. Pani Małgorzata po spotkaniu podzieliła się m.in , następującą refleksją : jestem pod wrażeniem zachowania dzieci.
To rzadko się zdarza, że prawie 100 dzieciaków nie wymagała upominania o zachowanie ciszy.
Dzieciaki były wspaniałe!
Serdecznie dziękujemy Paniom nauczycielkom za świetne przygotowanie dzieci do spotkania.

HW