Home

Ilość odsłon: 3403   Data publikacji:  2006-05-11

8 – 15 maja TYDZIEŃ BIBLIOTEK p.h.„NIE WIESZ ? – ZAPYTAJ W BIBLIOTECE ”.

„Pilniczek, grzebień bądź ekierka...” – czyli co czytelnicy pozostawiają w książkach

 

Taki tytuł ma nietypowa wystawa w lokalu Wypożyczalni dla Dorosłych MBP w Hajnówce.

     Od pewnego czasu bibliotekarze zaczęli gromadzić materiały, które pozostawili czytelnicy w książkach. Początkowo najwięcej było kart świątecznych. W miarę upływu czasu pojawiały się coraz to bardziej nietypowe przedmioty (były i takie, których nie odważamy się pokazać).
     Na wystawie znalazły się m. in.: zasuszone kwiatki, odcinek renty, paragony, zdjęcia, ulotki reklamowe, wydarte strony czasopism, kalendarzyki, pocztówki, grzebienie, obrazki.
Zdarza się, że pozostawiony przedmiot „koresponduje” z treścią książki, np. opakowanie po cukrze waniliowym w przepisach kulinarnych, zamek błyskawiczny w poradniku krawieckim czy grzebień w poradniku kosmetycznym.
     Wystawa ma na celu ukazanie, co można pozostawić w książkach, a przede wszystkim ma przedstawić różne formy zakładek jakie mogą być wykorzystane do zaznaczenia tekstu w książkach. Prezentowane eksponaty ukazują, jak ciekawe pomysły na zakładki mają czytelnicy MBP.
     Ta z pozoru nietypowa wystawka, już w pierwszym dniu prezentacji zainteresowała wielu odwiedzających, wywołując nastrój radości i uśmiechu.

MBP