Home

                   
Groch i kapusta Elżbiety Dzikowskiej
    

Nie pieprz i nie wanilia, lecz groch i kapusta przywiodły na Podlasie Elżbietę Dzikowską.
Znana globtroterka i autorka telewizyjnych programów podróżniczych przygotowuje nowy cykl audycji, ale tym razem o różnych regionach Polski. Emisja – po Nowym Roku w Regionalnej Trójce.
Elżbieta Dzikowska w kuźni kowala-artysty Mieczysława Hulewicza w Czarnej Wsi Kościelnej na Podlasiu

Podlasie – kraina egzotyczna i cel wypraw podróżników? To całkiem realne. I na pewno interesujące – uważa Elżbieta Dzikowska, autorka programów o świecie pt. „Pieprz i wanilia”, która właśnie odkrywa Podlasie. W ciągu trzech dni powstaje odcinek jej nowego cyklu podróżniczego.

Najnowszym odkryciom Dzikowskiej patronują groch i kapusta – warzywa jak najbardziej rodzime. Co odkrywa na Podlasiu? – Chciałabym pokazać Białostocczyznę różną – mówi dziennikarka – poprzez zwykłych ludzi, którzy mieszkają na tej ziemi i ją kochają.

Nieustraszonej podróżniczki nie powstrzymał nawet niespodziewany atak zimy. Elżbieta Dzikowska z ekipą reporterską odwiedziła na przykład prawosławne sanktuarium na świętej Górze Grabarce. Elżbietę Dzikowską ciekawią nie tylko miejsca, lecz i ludzie. Dlatego z kamerą odwiedziła kuźnię kowala - artysty Mieczysława Hulewicza w Czarnej Wsi Kościelnej, a także garncarzy w Czarnej Wsi Kościelnej, tkaczki z Wasilówki czy Sokrata Janowicza – białoruskiego pisarza z Krynek.

Cykl „Groch i kapusta” można będzie oglądać po Nowym Roku w co drugą sobotę na antenie regionalnej Trójki. Podlasie pojawi się w piątym odcinku.

Elżbieta Dzikowska z mężem Tonym Halikiem przemierzyła niemal cały glob. Z tych wypraw przywiozła wspaniałe filmy, ale mimo wielu lat pracy dla telewizji, każdy nowy program jest dla niej przygodą.

Źródło: wiadomości.tvp.pl

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444