Home

 

 


Nowa ulica

Wzmożony ruch samochodów ciężarowych głównie na ulicy Armii Krajowej to jeden ze znaków mówiący o powstawaniu w naszym mieście nowej ulicy, nowej od początku do końca.
Ulica ta jest inicjatywą Burmistrza Miasta i będzie nosić nazwę Tadeusza Rakowieckiego.  Powstanie jako przedłużenie ul. Armii Krajowej (za ZM Hamech) i biegła będzie do szpitala.
Jej lokalizacja nie jest przypadkowa. Plan zagospodarowania przestrzennego terenów sąsiadujących ze ścianą lasu, przewiduje powstanie tam kompleksu wypoczynkowego. Nowa ulica będzie miała za zadanie ułatwić dojazd do gruntów sprzedanych przyszłym inwestorom.


W niedalekiej przyszłości będzie tu ulica.

Inwestycja ma być finansowana przez fundusze pozyskane z Unii Europejskiej. Jej koszt wynosi ok. 2 265 000 zł. Rozpoczęcie budowy planowane jest na koniec 2004 r.


Mapa z wyznaczoną ulicą

Nie będzie to jedyna nowa ulica. Ostatnio do użytku zostało oddanych kilka innych. W dzielnicy Pacanowo : ul. Podmiejska i Poprzeczna, w dzielnicy Wrzosowa: ul. Magazynowa. Duży wkład w powstanie nowych ulic włożyli ich mieszkańcy, których zaangażowanie pozwoliło na wykonanie robót ziemnych i przekazanie kompletnego placu budowy pod roboty kanalizacyjne i wykończeniowe.
Powstały tez nowe nawierzchnie na ulicach: Odległa, Tulipanowa, Zajęcza i Różana.
Urząd Miasta Hajnówka nieustannie stara się o pozyskanie nowych środków z funduszy strukturalnych na rozbudowę, remonty i unowocześnianie miejskiej infrastruktury.

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444