Home

Ilość odsłon: 4200   Data publikacji:  2007-10-08

Nawiedzenie Figury Matki Boskiej

 

W minioną niedzielę parafię p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego nawiedziła Figura Matki Boskiej Fatimskiej.

      W bieżącym roku mija 90 lat od objawień fatimskich. Jubileusz ten obchodzą wszystkie parafie Diecezji Drohiczyńskiej uczestnicząc w II Peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej.
    8 października wierni parafii katolickich wyszli na spotkanie Figury, która do Hajnówki przyjechała z Narwi. Ulice miasta zostały udekorowane proporczykami i flagami, a wieczorem na przywitanie, rozbłysły lampionami i zapalonymi zniczami.
   W uroczystościach, którym przewodniczył Biskup Drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz, wzięli udział księża, przedstawiciele firm i instytucji oraz licznie zebrani parafianie.
Figura Matki Bożej Fatimskiej została wniesiona do kościoła przez hajnowskich leśników. Jej przybycie uczcili hejnałami hejnaliści z Zespołu Szkół Leśnych z Białowieży. U stóp Figury złożyli wiązanki kwiatów oraz podziękowali za zesłane łaski przedstawiciele młodzieży, dzieci, dorosłych oraz lokalnych instytucji.
  Po uroczystej eucharystii, którą odprawił biskup, odbył się Apel Jasnogórski oraz procesja ulicami miasta. Przez całą noc przy Figurze trwała adoracja mieszkańców poszczególnych dzielnic Hajnówki. Po modlitwach, które trwały cały poniedziałek, Figura Matki Bożej Fatimskiej  zostanie uroczyście odprowadzona do kolejnej katolickiej parafii - p.w. Cyryla i Metodego.

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444