Home

Ilość odsłon: 3117   Data publikacji:  2007-09-25

Hajnowska oferta turystyczna na TT Warsaw Tour&Travel

 

Po raz 15. odbyły się targi TT Warsaw Tour & Travel. Była to jedna z największych i najważniejszych imprez turystycznych w Europie Środkowo-wschodniej. Patronat honorowy nad TT Warsaw 2007 objęła Elżbieta Jakubiak, minister sportu i turystyki.

       W dniach 20-22 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można było poznać najciekawsze zakątki świata, spotkać znanych podróżników i przedstawicieli branży turystycznej, spróbować narodowych i regionalnych potraw. Swoje oferty przedstawili wystawcy z 59 państw na sześciu kontynentach. Osobne stoiska promowały województwa, oraz gminy, powiaty, miasta i najciekawsze zakątki naszego kraju.
    W targach uczestniczyło również Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Stoisko urządzone na wzór starej podlaskiej chaty wzbudzało duże zainteresowanie odwiedzających. Oferta hoteli, kwater agroturystycznych, turystyczne szlaki piesze i rowerowe oraz inne atrakcje regionu były tematami, o które pytali chętni na wyjazd w podlaskie strony. Swoją ofertę turystyczną prezentowali z hajnowianami również Białorusini, którzy jako członkowie Euroregionu Puszcza Białowieska biorą udział we wspólnym programie promującym na imprezach wystawienniczych walory regionu puszczy po obu stronach granicy.

    Targi urozmaicone były występami zespołów muzycznych, pokazami mimów, prezentacjami smakołyków regionalnych kuchni a także licznymi konkursami dla publiczności.
   Po raz pierwszy na stoiskach narodowych zaprezentowały się: Jamajka, Kongo, Korea Południowa, Senegal i Tahiti. Krajem partnerskim jubileuszowej edycji targów była Norwegia. Na jej stoisku można było zapoznać się z norweską kulturą i tradycją oraz spróbować regionalnych potraw. Dla miłośników sportów oferta aktywnego wypoczynku, przygotowana była oferta m.in. spływy górskimi potokami, wycieczki psim zaprzęgiem czy rejsy wędkarskie.
     Pierwszy dzień imprezy przeznaczony był dla profesjonalistów z branży turystycz­nej. Zorganizowano dla nich prezenta­cje, seminaria, konferencje, szkolenia i spotkania biznesowe. Przez następne dwa dni targi mogli odwiedzać wszyscy cie­kawi świata i innych kultur.

JZ


 

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444