Home

Ilość odsłon: 3664   Data publikacji:  2007-08-11

Ze świetlicą na ognisku

    Wykorzystując piękną aurę i wakacyjne nastroje, dzieci ze świetlicy wraz z panią Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wychowawcami oraz najaktywniejszymi wolontariuszkami z Klubu Wolontariusza „Pomagamy Razem” udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego państwa Szlachciuk we wsi Pogorzelce.

      Pierwszą atrakcją był przejazd bryczkami po lesie szlakiem dębów. Jadąc mogliśmy podziwiać puszczańskie krajobrazy, bogactwo puszczańskiej flory.
       Po powrocie czekało już na nas ognisko i choć było bardzo gorąco, dzieci cieszyły się ogromnym apetytem, bo udało nam się upiec wszystkie kiełbaski.
       Największą jednak atrakcją była jazda konna i dzieci, w większości po raz pierwszy, mogły dosiąść konia, a także pogłaskać go, dowiedzieć się jak się go pielęgnuje i dlaczego w obecności zwierząt należy zachować spokój. Długo pozostaną w pamięci dzieci te piękne zwierzęta, zwłaszcza klacz o romantycznym imieniu Poezja.
       Niestety nieuchronnie zbliżał się koniec naszej wycieczki i musieliśmy wracać do Hajnówki. Wyjazd pozostawił w nas niezatarte wspomnienia i chęć zwiedzania najbliższej okolicy, jakże często niedocenianej, a przecież tak pięknej.
       Wypoczynek dzieci był zorganizowany przez Hajnowskie Stowarzyszenie „Sami Sobie” dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Hajnówka.

Opiekunowie Klubu Wolontariusza

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444