Home

Ilość odsłon: 4437   Data publikacji:  2007-10-16

Nowy sekretarz Urzędu Miasta

    Jarosław Grygoruk od 1 października objął funkcję sekretarza Gminy Miejskiej Hajnówka, po oddelegowanym na stanowisko dyrektora OSiR-u Mirosławie Awksentiuku.

       Jarosław Grygoruk (ur. 1973 r.) jest absolwentem Politechniki Białostockiej kierunku ochrona środowiska. W Urzędzie Miasta Hajnówka pracuje od 10 lat. Jest to jego pierwszy i do tej pory jedyny zakład pracy. Zaliczał tu również staż. W marcu 2003 mianowany został kierownikiem Referatu Polityki Gospodarczej.

     - Nominacja była dla mnie zaskoczeniem i bardzo się cieszę z zaufania, którym obdarzył mnie burmistrz. - mówi Jarosław Grygoruk - Funkcja, która sprawuję od niedawna ma diametralnie inny charakter od poprzedniej. Jest dla mnie wyzwaniem. Sadzę, że 10 – letnie doświadczenie jako urzędnika pomoże w pełni sprostać nowym obowiązkom.
     Przed administracją państwową stoi obecnie nowe i trudne zadanie wdrożenia i użytkowania elektronicznej obsługi interesanta. E-urząd oraz podpis elektroniczny ma zrewolucjonizować stare schematy działania jednostek samorządowych. Jest to obecnie, jak twierdzi nowy sekretarz, pierwsze i najważniejsze zadanie dla kierującego urzędem.
     - Podniesienie kwalifikacji pracowników naszej jednostki jest nieodzowne nie tylko przy wdrażaniu e-urzędu, ale przede wszystkim do poprawy jakości świadczonych usług dla ludności. Obecnie wielu doświadczonych pracowników odchodzi na emerytury, a na ich miejsce przychodzą młodzi ludzie. Planujemy wiele szkoleń i kursów, które umożliwią nie tylko sprawne posługiwanie się nowoczesnymi urządzeniami i systemami, ale również właściwie ukształtują urzędnika dla interesanta. - powiedział Jarosław Grygoruk.

J.Zachaj


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444