Home

Ilość odsłon: 2926   Data publikacji:  2007-11-09

RUSZA UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU!

       14 listopada b.r. ( środa ) o godz. 16.00 – sala kolumnowa Hajnowskiego Domu Kultury wypełni się ludźmi, którzy zakończyli pracę zawodową i przeszli na zasłużoną emeryturę.
Obserwacje i przeprowadzone badania naukowe wskazują, że osoby starsze nie zawsze są przygotowane do tak gwałtownej zmiany trybu życia. Szczególnie w pierwszym okresie czują się często załamane i zniechęcone do jakiejkolwiek działalności.
Ten stan pogłębiają takie czynniki jak: dolegliwości chorobowe, a nierzadko osamotnienie po śmierci współmałżonka.

   Aby przełamać bierność i dokonać prób aktywizacji osób starszych  w celu zachowania sprawności fizycznej i psychicznej  rozpoczyna swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce.  Wykłady i występy artystyczne odbywać się będą w Hajnowskim Domu Kultury zaś inne zajęcia związane z zainteresowaniami słuchaczy będą prowadzone w różnych częściach miasta; w pomieszczeniach udostępnionych przez szkoły , kluby, instytucje itp.
    Deklaracje zgłoszeniowe należy pobierać w Bibliotece Publicznej , Polskim Związku Emerytów, i Rencistów, Zarządzie Powiatowym Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz w biurze Rady Miasta
( pok. 210. )

Nie jest ważne wykształcenie ani wiek.

Zapraszamy wszystkich, którzy  pragną poprawić jakość swojego życia oraz podejmować działania na rzecz innych ludzi, którzy oczekują na pomoc. Zachęcamy do udziału w inauguracji.

Przyjdź!. ze swoimi sąsiadami. Wykładom towarzyszy część artystyczną. Warto spędzić czas razem w sposób aktywny, interesujący i pożyteczny.

ZAPRASZAMY

Burmistrz MiastaAnatol Ochryciuk
Przewodniczący Rady MiastaLeonard Kulwanowski


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444