Home

Ilość odsłon: 4899   Data publikacji:  2007-07-31

Koniec z wandalizmem na basenie

 

Jest nadzieja, że skończą się akty wandalizmu na basenie miejskim. Zainstalowany w tym sezonie system kamer skutecznie zdemaskuje sprawców dewastacji.

       Kamery monitorują nie tylko basen, ale płytę boiska OSiR, widownię, budynek HDK, korty tenisowe oraz boisko boczne. Obraz całego terenu jest śledzony przez 24 godziny w centrum komputerowym komendy policji w Hajnówce.
   - Mamy nadzieję, że ryzyko zdemaskowania chuliganów odstraszy ich od niszczenia naszych obiektów - mówi Sławomir Czykwin, dyrektor OSiR - Zdarzające się często celowe zanieczyszczanie basenu przez wrzucanie do niecki pełnych koszy ze śmieciami, butelek itd, narażało ośrodek na niepotrzebne i wysokie koszty wymiany wody. Wandale tłukli oświetlenie, niszczyli wyposażenie, budynki oraz włamywali się do pomieszczeń biurowych. Liczymy na skuteczność kamer. Wokół monitorowanego terenu staną duże i widoczne z daleka tablice informujące o stałym dozorze.
   Koszt zamontowania systemu kamer w wysokości ponad 20 tys. zł. pokrył Urząd Miasta Hajnówka. Instalację wykonała Telewizja Kablowa Hajnówka, która nieodpłatnie udostępniła samorządowi swoje łącza światłowodowe.
    Basen, który po gruntownym remoncie niedawno został oddany do użytkowania, ma szanse w dobrym stanie długo służyć letniej rekreacji. Doświadczenie ze skateparkiem, w którym po instalacji kamer skończyły się chuligańskie wybryki, pozwala sądzić, że pozostałe obiekty hajnowskiego
OSiR-u zostaną uchronione przed dewastacją - dodaje Sławomir Czykwin.

J.Zachaj


Sławomr Czykwin informuje, że monitoring obejmuje cały obszar OSiR


Jest nadzieja, że basen po remoncie długo nie zostanie zniszczony


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444