Home

Ilość odsłon: 4412   Data publikacji:  2007-07-17

Kolonie nad Siemianówką

 

W dniach od 02.07.2007 r. do 08.07.2007 r. 32 osobowa grupa dzieci z Hajnówki uczestniczyła w koloniach letnich w klubie „Carino” w Nowej Łuce. Ośrodek ten położony jest w malowniczej scenerii nad Zalewem Siemianówka na skraju Puszczy Białowieskiej.

   Wypoczynek dzieciom objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce zorganizowało Hajnowskie Stowarzyszenie "Sami Sobie" ze środków pozyskanych w ramach  otwartego konkursu ofert Burmistrza Miasta Hajnówka na realizację zadań publicznych w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży. Urząd Miasta Hajnówka przekazał stowarzyszeniu środki finansowe w formie dotacji w wysokości 11 tys. zł.
 

     Pomimo niesprzyjającej pogody, koloniści nie narzekali na brak rozrywek. W przeciągu pierwszych 3 dni, kiedy to jeszcze było ciepło, słonecznie i bezdeszczowo, dzieci chodziły na pobliskie kąpielisko. Tam udoskonalały techniki pływackie, zażywały kąpieli słonecznych, budowały zamki z piasku oraz grały w piłkę plażową.

    Kolejne dni upłynęły pod znakiem zabaw integracyjnych, rozgrywek w palanta oraz piłkę nożna, a także grzybobrania, którego efektem była pyszna zupa grzybowa.

     Bardzo efektownie wypadł pokaz mody „ Moda Kolonijna” oraz konkurs plastyczny „Jeden dzień nad Zalewem Siemianówka”, gdzie dzieci mogły popisać się swoją kreatywnością. Wieczorami odbywały się dyskoteki, na których chłopcy popisywali się znajomością break dance. Do dyspozycji kolonistów była także świetlica, w której to można było pograć w gry planszowa, bilard lub w ping ponga.

   Niewątpliwą atrakcja było spotkanie z Policjantem oraz przedstawicielem Straży Granicznej, podczas którego każdy mógł potrzymać prawdziwy karabin i noktowizor oraz zakuć się kajdankami.

    Pomimo kilku incydentów kolonie upłynęły w ciepłej atmosferze i nikomu nie chciało się wracać do domu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Hajnówce


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444