Home

Ilość odsłon: 5480   Data publikacji:  2007-07-16

Street w skateparku

    Kilkudziesięciu miłośników jazdy rowerowej w stylu street z Warszawy, Białegostoku, Siedlec, Zabłudowa, Gorlic i innych miast, spotkało się w sobotę w hajnowskim skateparku.

    Spontaniczna impreza była wynikiem ogłoszenia na jednym z forów internetowych o istnieniu w mieście nowego skateparku. Nastoletni fascynacji streeta Wojciech Lemiesz i Roman Antypiuk zaprosili do Hajnówki wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności akrobatycznej jazdy na rowerze.
    - Doszliśmy do wniosku, że nasz świetny skatepark się marnuje i trzeba go bardziej wykorzystywać – powiedział Wojtek Lemiesz – Jesteśmy mile zaskoczeni, że po kilku tygodniach od pojawienia się informacji na forum, udało się spotkać w tak licznym gronie. Kiedy zgłosiliśmy do Ośrodka Sportu i Rekreacji nasz pomysł na imprezę, spotkaliśmy się z życzliwością dyrekcji i oczywiście chęcią pomocy. Otrzymaliśmy nie tylko pozwolenie, ale również nagłośnienie, bo przy muzyce jeździ się przyjemniej. Koledzy, którzy przyjechali do Hajnówki nocują w naszych domach, albo pod namiotami.

       Przez wiele godzin w sobotę można było podziwiać rowerowe x-up, czyli wykręcanie kierownicy roweru podczas jazdy, obroty o 360 stopni w powietrzu o nazwie barspen, skoki ze schodów, jazdę na jednym kole oraz wiele innych karkołomnych akrobacji. Każdy element skateparku znalazł swoje zastosowanie dla nowych wyczynów rowerowej jazdy.
     - W każdym mieście można spotkać takich nietypowych rowerzystów jak my – powiedzieli Maciej Suchowierski z Zabłudowa i Jakub Świderski z Siedlec – Lecz nie w każdym mieście jest taki skatepark. Zdarza się nam przyjeżdżać do Hajnówki kilka razy w roku, aby z niego skorzystać. Kto wie, może ta impreza będzie cyklicznie powtarzana i przerodzi się w turniej, bo dziś tylko pokazujemy swoje umiejętności.

      - Tym stylem jeżdżę na rowerach od kilku lat. Chociaż nie raz zdarzało się potłuc kolana czy dotkliwie odczuć upadek, chciałbym wciąż wykonywać coraz trudniejsze akrobacje. Tu w skateparku o wiele łatwiej nauczyć się nowych sztuczek. Sądzę, że po dzisiejszej imprezie zdecydowanie przybędzie chętnych na korzystanie z tego obiektu – dodaje dziewiętnastoletni Roman Antypiuk.

J.Zachaj


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444