Home

Ilość odsłon: 4761   Data publikacji:  2007-06-19

Piknik Rodzinny

    Prawie 4 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Hajnówce w pierwszym Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Akcję Katolicką, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Hajnowski Dom Kultury.

        Szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych miało na celu zgromadzenie w Parku Miejskim całych wielopokoleniowych rodzin, które wspólnie spędziły niedzielne popołudnie. Impreza według założeń organizatorów miała uzmysłowić uczestnikom niepodważalną wartość rodziny, spajać ją i wzmacniać. Swoim patronatem piknik objął Biskup Drohiczyński Antoni Dydycz oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Dariusz Piontkowski.
     Spotkanie rozpoczęło się uroczystym polonezem, który zatańczyli duchowni, władze samorządowe oraz wszyscy chętni hajnowianie. Kilka godzin bawiły uczestników imprezy zespoły wokalne i taneczne z Hajnowskiego Domu Kultury. Dzieci obejrzały teatr z Białegostoku oraz uczestniczyły wraz z dorosłymi w wielu konkursach i zabawach. Miłośnicy mocnych wrażeń mogli spróbować skoku na bangi oraz podziwiać panoramę miasta podczas wjazdu na kilkunastometrowy podnośnik.

    Swoje umiejętności prezentowała straż graniczna,  policja zachęcała do oznakowywania rowerów i innych cennych rzeczy, a Stowarzyszenie Diabetyków przeprowadzało bezpłatne badanie cukru we krwi. Przez cały czas trwania imprezy prowadzona była sprzedaż losów, z której dochód zostanie przekazany organizacjom pomocowym na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Najmłodsi uczestnicy pikniku bawili się w ruchomej kuli, jeździli mini pojazdami, a nawet mogli skorzystać z malowania twarzy i fryzury, które zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

   Na scenie amfiteatru wystąpili laureaci piosenki religijnej z Bielska Podlaskiego oraz odbył się koncert zespołu „Porozumienie”, który wykonywał chrześcijańską muzykę rockową.
   Wieczorem odbyła się licytacja kubka, który przekazał biskup Antoni Dydycz oraz srebrnego ryngrafu Matki Boskiej podarowanego specjalnie na hajnowski piknik przez premiera Jarosława Kaczyńskiego.

  - W dzisiejszej zabawie brała udział cała nasza rodzina włącznie z dziadkami oraz najmłodszym kilkuletnim synkiem – powiedzieli Marek i Joanna Szczerbowie – To świetny pomysł, że impreza zachęca do udziału wszystkie pokolenia. Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu po tygodniu pracy.
   - Przyjęliśmy taką formę imprezy, aby wzmacniać rodziny – powiedział organizator pikniku ks. Mariusz Boguszewski – Bo mamy w Hajnówce wiele dramatów rozbitych rodzin. Piknik w założeniu bezalkoholowy miał bawić zarówno dzieci jak i dorosłych. Tegoroczna edycja to tylko wstęp do formy docelowej. Moim marzeniem jest bowiem, aby impreza już w przyszłym roku stała się rodzinnymi biesiadami na trawie, w których będą uczestniczyć dziadkowie, rodzice oraz najmłodsi. Dzięki zaangażowaniu naszych parafian oraz hojnym sponsorom dzisiejsze wydanie odniosło pełny sukces, za co im serdecznie dziękuję.

J.Zachaj

 

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444