Home

Ilość odsłon: 3845   Data publikacji:  2006-03-25

Rewia robocza

 

W Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce 22 marca odbył się pokaz mody. Stroje prezentowali uczniowie trzeciej klasy Technikum Rolniczego.

      Widzowie blisko godzinę mogli podziwiać najnowsze trendy w ubiorach, ale na ... bezpieczną pracę. Organizatorem niecodziennej rewii była Placówka Terenowa KRUS w Hajnówce.
Celem pokazu było upowszechnienie zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie poprzez stosowanie odpowiedniej odzieży i ochron osobistych.

   Publiczność zapoznała się z właściwymi strojami pilarza, rolnika, chemizatora, hydraulika oraz jak nie należy ubierać się do pracy. Najlepsze pomysły na prezentację zostały nagrodzone książkami. Komisja najwyżej oceniła inwencję uczennic: Małgorzaty Osmólskiej, Emilii Polak, Anny Dmitruk oraz Anny Romańczuk, które w dowcipny sposób pokazały jak nie należy ubierać się do pracy. Duże brawa i uznanie zdobył Michał Kozioł, który zaprezentował słynnego „polskiego hydraulika”.

   - Pomysł na taki sposób dotarcia do młodzieży – przyszłych rolników jest autorstwa Eugenii Malinowskiej, inspektora do spraw prewencji naszej placówki – mówi Mirosław Romaniuk, dyrektor PT KRUS w Hajnówce – Wśród rolników jest dużo wypadków przy pracy, głównie z powodu nieodpowiedniego stroju i nieuwagi. Prym wiodą tu pilarze, bo nie zabezpieczają właściwie rąk, nóg i głowy. Taka prezentacja, mam nadzieję, uświadomi przyszłych rolników, jak ważna jest profilaktyka. Jest to nasza statutowa działalność, którą rozwinęliśmy po uzyskaniu przez KRUS na początku tego roku certyfikatu ISO.

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444