Home

Ilość odsłon: 3887   Data publikacji:  2006-06-02

Pompa na strażackim festynie

    Strażacy bez granic – pod tym hasłem odbył się festyn pożarniczy zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Oddział Wojewódzki i Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Hajnowski Dom Kultury.

       Niestety, w miarę dobra pogoda trwała tylko w czasie przemarszu kolumny strażaków i Orkiestry Dętej ZSZ z Soboru św. Trójcy do amfiteatru, powitania i wręczania awansów i odznaczeń; już w czasie przygotowań do odbycia zawodów strażaków – drwali Timbersports zaczął padać deszcz, który zmusił organizatorów do przeniesienia rywalizacji na scenę . Zawody odbywały się pod patronatem firmy Stihl i składały się z dwóch etapów: w pierwszym należało przeciąć piłą łańcuchową kłodę drewna o średnicy 40 cm z góry na dół i z dołu do góry, w drugim kłodę należało przerąbać toporem. Zawody przebiegały przy padającym nieomal ciągle, ulewnym deszczu i do końca dotrwali tylko ci widzowie, którzy zmieścili się na scenie amfiteatru.

     Startowało 27 zawodników reprezentujących wszystkie powiaty Województwa Podlaskiego: pierwsze miejsce zajął Dariusz Janczulewicz z Sejn, drugie Janusz Chmielewski z Sokółki, trzecie Jarosław Olszewski z Zambrowa; ze strażaków Powiatu Hajnowskiego Piotr Orzechowski z OSP Białowieża był siódmy, a Jerzy Surel z PSP Hajnówka – dziesiąty.
    Występy zespołów artystycznych miejscowych i z Białorusi zostały przeniesione do HDK.

TT

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pod patronatem
Euroregionu Puszcza Białowieska

 

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444