Home

Ilość odsłon: 3343   Data publikacji:  2006-05-23

Razem 50 lat 

    Szesnaście par małżeńskich z Hajnówki odebrało z rąk burmistrza miasta Anatola Ochryciuka medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP.

    Wśród dostojnych jubilatów znaleźli się: Anna i Stanisław Krawczykowie , Antonina i Jan Lipińscy, Zinaida i Teodor Jonaszowie, Halina i Henryk Kowalscy, Maria i Stanisław Majczynowie, Olga i Aleksander Leoniukowie, Wiera i Jan Omieljaniukowie, Nadzieja i Michał Morozowie, Zenaida i Bazyl Szwedowie, Luba i Mikołaj Romańczukowie, Zofia i Jerzy Terebkowie, Maria i Henryk Szymańscy, Walentyna i Mikołaj Pietrowscy, Maria i Sergiusz Weremczukowie, Walentyna i Grzegorz Kułajowie, Krystyna i Benedykt Kijkowie, Wiera i Mikołaj Łapińscy, Natalia i Jan Reduchowie oraz Bronisława i Józef Wyszyńscy.
    Uroczystość „Złotych Godów” odbyła się w niedzielę w Hajnowskim Domu Kultury. Dla uczczenia tej doniosłej rocznicy, gości bawiły ponad godzinę młodzieżowe zespoły tańca towarzyskiego i ludowego. Piosenki sprzed lat, które wycisnęły łezkę w niejednym oku, w wersji polskiej i białoruskiej wykonał chór Hajnowskiego Domu Kultury. Znane melodie grał również zespół Dialekt.

      Na uroczystość licznie przybyły rodziny jubilatów, wśród których było kilka pokoleń: dzieci, wnuki i prawnuki. Małżonkowie oprócz medali otrzymali również z rąk burmistrza listy gratulacyjne oraz kosze kwiatów.
    - Wasze życie jest najlepszym przykładem, że można cierpliwością, wyrozumiałością, a przede wszystkim miłością zwalczyć wszelkie przeciwności losu i być razem tak długo. Dla waszych najbliższych stanowicie wzór do naśladowania i jednocześnie skarbnicę mądrości, szacunku, wiary i nadziei. Lata waszej wspólnej drogi rozpoczęły się w trudnym powojennym okresie, kiedy trzeba było oprócz rodzinnych obowiązków sprostać trudom odbudowywania ojczyzny. Umieliście sobie poradzić i jesteśmy Wam za to dziś bardzo wdzięczni. W imieniu całego samorządu, składam Państwu życzenia wszelkiej pomyślności, abyście w zdrowiu jeszcze przez długie lata cieszyli się wspólnym życiem małżeńskim – powiedział burmistrz Hajnówki.

     Na uroczystość przybyła sama, z powodu choroby męża Natalia Reduch, która w małżeńskim związku przeżyła 64 lata. Jest to niewątpliwie jeden z najdłuższych małżeńskich stażów w historii Hajnówki.
     Wspólnie wzniesiony toast lampką szampana, rozpoczął wzajemne składanie życzeń, wykonywanie rodzinnych fotografii oraz dzielenie się wspomnieniami z przeżytych razem lat.
     - W naszym wspólnym życiu były wzloty i upadki – mówi jubilat Józef Wyszyński – Ale przetrwaliśmy wszystko. Doczekaliśmy się dzieci i wnucząt. Najważniejsza była i zawsze będzie miłość. Ona wciąż trwa. Oprócz tego jeszcze zaufanie i szacunek.
    - Nie ma recepty na długi związek – dodaje Bronisława Wyszyńska – Nam się udało, może dzięki temu, że zawsze staraliśmy się zrozumieć i tolerować wszystkie swoje słabości i wady. To taka sama zasługa żony jak i męża.

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444