Home

Ilość odsłon: 3959   Data publikacji:  2006-12-14

Będzie czyściej w mieście

   

Hajnowskie ulice od tygodnia sprząta nowa zamiatarka zakupiona przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Dotychczasowy sprzęt oraz siły ludzkie okazywały się często niewystarczające dla utrzymania czystości dróg w mieście.

      W czerwcu Rada Miasta Hajnówki podjęła decyzję o dofinansowaniu PUK w celu zakupu nowego sprzętu. Rozpoczęto wówczas poszukiwania odpowiedniej dla miasta zamiatarki.
     - Jeździliśmy do różnych miast, między innymi do Kielc i Warki, aby zobaczyć działające tam urządzenia. – informuje Bazyl Stapaniuk, zastępca burmistrza Hajnówki – Najbardziej odpowiadała nam zamiatarka firmy Johnston. Jest produkcji brytyjskiej i posiada bardzo dobre opinie. Byliśmy świadkami pokazów pracy i efektów sprzątania. Dotychczasowi użytkownicy byli bardzo zadowoleni z jej zakupu.


Pracownicy PUK są zadowoleni z nowej zamiatarki, ponieważ poprzednio używana
nadawała się tylko do małych uliczek i alejek w parku.

      Hajnowski nabytek jest najnowszym typem zamiatarki firmy Johnson. Posiada bardzo duży bo 6,5 m sześć. pojemnik na zbierane odpady. Siła jej agregatu potrafi posprzątać z drogi większe odpady (kawałki cegieł i kamieni). Dodatkowo może ona myć, zraszać i polewać powierzchnie ulic. Jest w pełni sterowana mikroprocesorowo i posiada system zabezpieczający przed wydobywaniem się kurzu podczas sprzątania. Wybrany model zamiatarki umożliwia, po dokupieniu odpowiedniego osprzętu, podejmowanie na drogach również prac zimowych. W ciągu kilku godzin można będzie zainstalować na niej piaskarko-solarkę z dozownikiem odpowiedniej ilości soli.
     - Z takim sprzętem nasze Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych będzie mogło wystartować w przetargach na oczyszczanie dróg wojewódzkich. Jednak takie plany będziemy mogli snuć, kiedy zobaczymy efekty pracy zamiatarki w Hajnówce. Najbardziej będziemy się cieszyć, jeśli w mieście będzie dzięki niej czyściej i przyjemniej. – dodaje zastępca burmistrza.

 J.Zachaj 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444