Home

Ilość odsłon: 4539   Data publikacji:  2005-01-20

Niedziela 16 stycznia upłynęła w Hajnówce pod znakiem kolęd i pastorałek

Od godz. 13.00 w Hajnowskim Domu Kultury trwały przesłuchania XXVI Powiatowych Spotkań Zespołów Kolędniczych, które od lat cieszą się wielką popularnością wśród Hajnowian. Sala kolumnowa HDK jak zwykle wypełniona była po brzegi publicznością. W najbliższych dniach nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników, również za pomocą Wirtualnej Hajnówki. Zapraszamy więc wkrótce do obejrzenia obszernych relacji z konkursu.

W kościele p/w Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 19.00 odbył się koncert kolęd z udziałem Chóru Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Hajnowskiego Chóru Kameralnego. Oba zespoły kierowane są przez dyrygentkę Ewę Barbarę Rafałko, która dojeżdża do Hajnówki z Białegostoku, a na co dzień wykłada w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku dyrygenturę chóralną, a także emisję głosu na Podyplomowym Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Pastorałki i kolędy śpiewane były a'capella oraz przy akompaniamencie keyboarda. Wykonanie utworów poprzedzały krótkie teksty z Nowego Testamentu na tematy narodzenia Jezusa. Publiczność mogła podziwiać również piękny głos samej dyrygentki Ewy Rafałko, która wykonała solo kilka kwestii z Kantaty na Boże Narodzenie J. Petersona. Utwory solo śpiewali także uczestnicy Hajnowskiego Chóru Kameralnego Marcin Ozga i Małgorzata Mróz, której zdolności również plastyczne podziwialiśmy na XI Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej (w kategorii rysunku zdobyła I nagrodę Burmistrza Miasta Hajnówka). Duża rozpiętość wiekowa członków chóru: dzieci, młodzież i dorośli, czyni ten zespół bardzo interesującym a dzięki włożonej pracy w przygotowanie koncertów prezentowany jest wysoki kunszt wykonawczy niejednokrotnie nagradzany na festiwalach i przeglądach muzyki chóralnej.


Chór Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku


Hajnowski Chór Kameralny


Utwory solo : Marcin Ozga i Małgorzata Mróz


Ewa Barbara Rafałko


Podziękowania za koncert

Szersze informacje o Hajnowskim Chórze Kameralnym >>

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444