Home

Ilość odsłon: 4581   Data publikacji:  2005-10-28

Wystawiają wspólnie

    Blisko 50 fotografii o różnorodnej tematyce zaprezentowały 27 października w Hajnowskim Domu Kultury osoby zrzeszone w Białostockiej Grupie Fotograficznej.

    Wystawa przyjechała do Hajnówki z Łodzi, gdzie była eksponowana w Łódzkim Domu Kultury. Prezentuje dokonania grupy z ubiegłego roku i jest podsumowaniem wspólnej pracy wszystkich członków.
    Białostocka Grupa Fotograficzna powstała w 2003 roku. Źródłem jej zawiązania było forum internetowe. Obecnie zrzesza 29 fotografików o różnym poziomie zaawansowania oraz zainteresowanych różnymi rodzajami fotografii. Ma status stowarzyszenia twórczego, którego działalność opiera się na pracy społecznej.
   Hajnówka jest miejscem kolejnej ekspozycji drugiej wspólnej wystawy jej członków.
  - To kontynuacja mojej poprzedniej indywidualnej wystawy w Hajnówce, która cieszyła się dużym powodzeniem - mówi Marek Waśkiel, prezes stowarzyszenia – Swoje prace prezentują tu: Jolanta Bakoniuk, Maciej Bancerek, Piotr Czechowski, Mariusz Fabisiak, Bogumił Gudalewski, Jerzy Ignaciuk, Ewa Kościukiewicz-Ragiel, Tomasz Marcińczyk, Beata Oświecińska, Magdalena Piwowarek, Rafał Rynkiewicz, Artur Sokołowski, Emir Szehidewicz, Roman Tatarzyński, Marek Waśkiel i Wojciech Wądołowski.
    Białostocka Grupa Fotograficzna ciągle się powiększa. Zamieszkanie w Białymstoku nie jest warunkiem działania w stowarzyszeniu. Każdy, kto jest zainteresowany fotografią i ma ochotę uczestniczyć w plenerach, może być jej członkiem. Spotykają się tu osoby, które od niedawna poznają tajniki fotografowania, jak i takie, które mające za sobą publikacje w prestiżowych wydawnictwach. BGF jest otwarte dla wszystkich fotografujących. Jednak, aby zostać jego członkiem, trzeba pozyskać poparcie dwóch osób wprowadzających. Grupa ma siedzibę w białostockim Klubie Zenit. Nie posiada jednak stałej ekspozycji swoich prac.
   - Nasze prace wędrują po Polsce – mówi Marek Waśkiel – Po Hajnówce pojadą do Białegostoku. Po drodze mamy nadzieję zahaczyć o Białowieżę i tam również zrobić ekspozycję. W styczniu planowana jest trzecia wspólna wystawa kolejnych prac. Nasza działalność to szereg różnych przedsięwzięć, które wpłynęły na poziom naszego warsztatu fotograficznego.

 JZ


Do Białostockiej Grupy Fotograficznej wstępują osoby, aby zdobywać jak najwięcej wiedzy o fotografii


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444