Home

Ilość odsłon: 4115   Data publikacji:  2005-10-17

XIV Finał WOŚP juz wkrótce

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już tuż, tuż. W Hajnówce trwają intensywne przygotowania do czternastego finału.

   Zbiórka pieniędzy oraz aukcje, mamy nadzieję, przyniosą fundusze na kolejne zakupy sprzętu medycznego do ratowania zdrowia dzieci. Szpital w Hajnówce otrzymał już nieraz cenne dary od Orkiestry. 12 października młodzież z hajnowskich szkół: Gimnazjum Nr 1 i Liceum z DNJB odwiedziła oddziały dziecięcy i noworodkowy, aby zobaczyć sprzęt, który szpital w ciągu ostatnich lat pozyskał dzięki tej szczytnej akcji.
   - W zeszłym roku otrzymaliśmy do Orkiestry wspaniałe dary – mówi Paulina Masalska, ordynator oddziału dziecięcego hajnowskiego szpitala – Są to pulsoksymetr czyli przyrząd do pomiaru stężenia tlenu we krwi metodą nieinwazyjną, pompy infuzyjne, glukometr oraz aparat do 24 godzinnego monitorowania ciśnienia u dzieci od 0 do 18 lat razem z komputerem i drukarką laserową. Przyrząd ten kosztował ponad 25 tys. zł i bardzo wątpliwe jest czy nasz szpital stać byłoby na taki zakup. To duże wyróżnienie dla oddziału, bo jako jedyny w regionie dostał taki dar.
    Szpitale co roku składają prośby do WOŚP o dostarczenie potrzebnego sprzętu. Jednak nie zawsze go otrzymują. W przyszłorocznym finale oddział dziecięcy będzie starał się o otrzymanie aparatu do mierzenia EKG u dzieci.
    - Posiadamy również od Orkiestry bardzo drogi inkubator – mówi Eugenia Olszewska, zastępca dyrektora SPZOZ w Hajnówce – Kosztuje ponad 60 tys. zł. Ponadto eroskan oraz lampę do fototerapii. Nawet nie marzyliśmy o takim sprzęcie.
    Hajnowski szpital zakwalifikował się w 2004 roku do 100 najlepszych szpitali w Polsce. Oddział dziecięcy brał udział w konkursie „ Szpital z sercem”, a Paulina Masalska znalazła się wśród 23 ordynatorów, którzy otrzymali wyróżnienie za „Serce włożone w oddział” spośród 100 zgłoszonych do tej nagrody. Być może jest to ważny czynnik w uzyskaniu tak cennych darów od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Paulina Masalska, ordynator oddziału dziecięcego hajnowskiego szpitala
prezentuje młodzieży otrzymane dary

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444