Ilość odsłon: 4133   Data publikacji:  2005-02-11

Koncert Galowy laureatów Powiatowego Festiwalu Piosenki Białoruskiej

     Przy wypełnionej po brzegi sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury odbył się w niedzielę 6 marca Koncert Galowy laureatów Powiatowego Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Gościnnie wystąpił otwierając uroczystość Zespół Tańca Ludowego HDK "Przepiórka". Obszerny program taneczny i wokalny zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca "Spadczyna" z Białorusi, który wystąpił jako gwiazda uroczystości.
      Koncert był okazją do złożenia przez władze samorządowe poszczególnych gmin, gratulacji oraz nagród laureatom. W programie wystąpili: „KRYWCZANKI" Z KRZYWCA, "TYNIEWICZANKI" Z TYNIEWICZ DUŻYCH,  MARIA CHILIMONIUK Z NARWII,  „NAREWCZANKI" Z NAREWKI, „CEGIEŁKI" Z LEWKOWA STAREGO, ZESPÓŁ Z DOBROWODY, „WÓLCZANKI" Z WÓLKI TERECHOWSKIEJ, „ZBUCZANKI" ZE ZBUCZA, „NIEZABUDKI" Z KURASZEWA,  „CZYŻOWIANIE" Z CZYŻ, „ORZESZKI" Z ORZESZKOWA, KAPELA Z DUBIN, „ZNICZKA" Z ZSzDNJB W HAJNÓWCE, CHÓR HAJNOWSKIEGO DOMU KULTURY oraz ZESPÓŁ „ART-PRONAR" BIG BAND.
      Uświetniając swoją obecnością koncert, wśród publiczności zasiedli: Paweł Łatuszka Ambasador Białorusi w Polsce, Leon Hulaka przedstawiciel Ministerstwa Kultury Białorusi, Włodzimierz Łamieka z-ca Przewodniczącego Komitetu d.s. Religii i Narodowości Białorusi , Diana Samal i Tadeusz Strużewski przedstawiciele Ministerstwa Kultury Białorusi, Genadiej Piaczyhor przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Białorusi, Leonid Karawajka konsul Białorusi, Michał Dryniewski białoruski dyrygent i kompozytor oraz władze lokalnych samorządów.

Migawki z koncertu:

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444