Ilość odsłon: 5490   Data publikacji:  2005-05-22

I Otwarte Mistrzostwa Hajnówki w Tańcu Towarzyskim

O tym jak tańczą tańce towarzyskie dzieci z Hajnówki, można było przekonać się 21 maja w Hajnowskim Domu Kultury. Odbyły się tam I Otwarte Mistrzostwa Hajnówki w Tańcu Towarzyskim. Wystartowało w nich blisko 30 par. Dzieci rywalizowały ze sobą w 3 kategoriach: 1 grupa to dzieci młodsze początkujące, 2 grupa dzieci to gimnazjaliści początkujący, a 3 grupa, to dzieci zaawansowane.
Hajnowian można było oglądać w dwóch pierwszych grupach. W pierwszej : Mateusz Łyżwa z Julitą Wawreszuk /ze Szkoły Podst. Nr. 6/, Adrianna Kaźmierczak/ Szkoła Podst. 6/ z Hubertem Jędrzejczakiem /Szkoła Podst. 3/, Karolina Tomaszewicz z Damianem Kułajem /Szkoła Podst. nr5/,
W drugiej grupie : Izabela Kaźmierczak i Maciek Łyżwa, Kasia i Piotrek Piskorscy, Agata Klimiuk i Maciek Kuczko /wszyscy z Zespołu Szkół Nr 3/, Karolina Kułaj /Szkoła Podst.nr 5/ i Paweł Bołtromiuk/Szkoła Podst. nr2/.
Najlepszymi tancerzami w grupie dzieci młodszych okazali się: Julita Wawreszuk i Mateusz Łyżwa. Zajęli 1 miejsce i zdobyli złoty medal.

Julita Wawreszuk i Mateusz Łyżwa

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli : Adrianna Kaźmierczak i Hubert Jędrzejczak oraz Karolina Tomaszewicz i Damian Kułaj.
W grupie drugiej dzieci starszych drugie miejsce zdobyli: Ewelina Kułaj i Paweł Bołtromiuk. Otrzymali oni puchar i pamiątkowy krążek z turnieju. Czwarte miejsce zdobyli: Kasia i Piotrek Piskorscy, piąte  Izabela Kaźmierczak i Maciek Łyżwa, szóste Agata Klimiuk i Maciek Kuczko. Otrzymali oni pamiątkowe krążki z turnieju. Oprócz nagród wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w zawodach.