Ilość odsłon: 4042   Data publikacji:  2005-04-27

Na wakacje do Puszczy Białowieskiej

   Wielkim zainteresowaniem cieszyła się oferta stoiska Regionu Puszczy Białowieskiej na Targach „Lato 2005”. Wiosenny piknik pełen ofert i niespodzianek odbył się w dniach 22-24 kwietnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
   Ponad 250 polskich i zagranicznych wystawców wystąpiło z propozycjami wypoczynku w każdym zakątku świata i na każdą kieszeń. Do turystyki w Polsce zachęcali przedstawiciele wielu miast i regionów. Stoisko regionu Puszczy Białowieskiej zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce, było pierwszą samodzielną tego typu ekspozycją organizowaną przez samorząd hajnowski. Swoim oryginalnym wystrojem, aranżacją oraz ofertą, przyciągało wielu zainteresowanych wypoczynkiem w puszczy.
    - Podczas targów nasze stoisko odwiedziło kilka tysięcy osób - mówi Urszula Janiel, pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Hajnówce – zachęcała ich ciekawa aranżacja stoiska oraz przede wszystkim piękno i tajemniczość Puszczy Białowieskiej. Nasz region staje się coraz bardziej modny, zainteresowanie jest ogromne.
     Hajnowskie stanowisko przystrojone gałązkami jemioły oraz żywymi sadzonkami sosnowymi i świerkowymi, zachęcało do odwiedzenia i skorzystania z bogatej oferty hoteli, pensjonatów, kwater agroturystycznych oraz regionalnych firm turystycznych. Można tu było zasięgnąć informacji również bezpośrednio od obecnych przedstawicieli poszczególnych branży.

    - Samodzielna ekspozycja hajnowskiego starostwa to bardzo dobry pomysł – mówi Jadwiga Dąbrowska, kierownik Referatu Turystyki i Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku – do tej pory region Puszczy Białowieskiej występował  z innymi, na wspólnym stoisku promującym całe Podlasie. Hajnowskie stanowisko jest bardzo ładne i autentyczne, oddaje prawdziwą atmosferę lasu.
     Zainteresowanie turystów dotyczyło szczególnie bazy noclegowej w kwaterach agroturystycznych oraz aktywnego wypoczynku w puszczy. Odwiedzających zaskakiwały bardzo konkurencyjne ceny noclegów w porównaniu do cen ogólnopolskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się szlaki piesze i rowerowe oraz muzea i skanseny. Miłym zaskoczeniem na hajnowskim stoisku, była gratisowa degustacja oryginalnego białowieskiego, ciemnego chleba z wyśmienitym smalcem, który na targi dostarczył hotel „Dwór Soplicowo”. Prawdziwym hitem stały się sprzedawane podczas ekspozycji świeczki z wosku pszczelego, wyprodukowanego przez białowieskie pszczoły, miodu oraz trawki żubrówki.
   - Przyprowadził mnie tu zapach lasu – mówi Aneta Rogalska z Poznania, odwiedzająca targi – Z daleka widać to stoisko i  nie można przejść obok niego obojętnie. Nie byłam jeszcze w Puszczy Białowieskiej. Dzięki tej ofercie przyjadę tam na najbliższe wakacje.
  - Nasze stoisko cieszyło się zdecydowanie większą popularnością niż ekspozycje innych regionów – mówi Urszula Janiel – Puszcza Białowieska wypromowała się doskonale. Było to możliwe dzięki partycypacji w kosztach targów firm: „Junior” z Białegostoku, Hotel Białowieski, Dwór Soplicowo i Hotel Żubrówka z Białowieży. Jemioła, która przystrajała nasze stoisko, ma przynieść szczęście wszystkim, którzy zdecydowali się na wypoczynek w Puszczy Białowieskiej już w wakacje 2005.

JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444