Home

Ilość odsłon: 5507   Data publikacji:  2004-09-16

 Wystawa poplenerowa 29 Pleneru Meblarskiego

W Ośrodku Wzornictwa dla dzieci niepełnosprawnych 15 września odbyła się wystawa poplenerowa 29 Pleneru Meblarskiego. Swoje prace prezentowało 13 projektantów z całej Polski.
W modelarni powstały sprzęty z drewna na potrzeby niepełnosprawnych ale również doskonale  nadające się do zastosowania dla zdrowych dzieci. Miedzy innymi można było zobaczyć: zestaw do manipulacji do usprawniania ręki i dłoni, mini kręgielnię przydatną do ćwiczeń i zabawy, zestaw sprzętów zagospodarowania przestrzeni do pracy z wykorzystaniem regulowanych sztalug, ruchome stoliczki nieodzowne w funkcjonowaniu chorego.


Janina Jezierska szefowa Ośrodka Wzornictwa dla Dzieci Niepełnosprawnych w Hajnówce otwiera wystawę

Ewenementem był projekt sprzętu pomocnego w rehabilitacji niemowlaków. Funkcjonalny, lekki, składany i poręczny będzie z pewnością pomocny każdej matce. Łóżeczko umiejscowione jest na odpowiedniej wysokości, z regalikiem-pomocnikiem, miejscem do podczepienia pasa, na którym można wyprostować np. nóżkę z przykurczem. Koszt takiego łóżeczka został zminimalizowany aby mogła go kupić każda rodzina.


Iwonna Borowik (dyplom ASP Wrocław) prezentuje zaprojektowany przez siebie sprzęt do rehabilitacji niemowlaka


Mini kręgielnia zaprojektowana przez Zygmunta Kłodeckiego
(dyplom ASP Gdańsk, doktorat ASP Gdańsk)

W XXIX Plenerze Meblarskim, wzięli udział: Giotto Dimitrow z Konina, Anna Rodak z Legnicy, Iwonna Borowik z Białegostoku, Stefan Hoffmann i Bożena Kurzawska – Hoffmann z Poznania, Zygmunt Kłodecki z Białegostoku, Joanna Jezierska z Białegostoku, Elżbieta Muszyńska z Białegostoku,
Olga Kolanowska z Warszawy, Anna Warszawska z Warszawy, Agnieszka Marczewska z Warszawy, Krzysztof Łyżyń z Warszawy, Tatiana Misijuk z Białegostoku


Janina Jezierska i jej projekt do manipulacji i usprawniania ręki i dłoni


JZ


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444