Home

 
Pierwszych interesantów urzędnicy przyjmą już 5 stycznia.

Hajnówka ma swój Urząd Skarbowy. Pierwszych interesantów urzędnicy przyjmą już 5 stycznia. W ubiegłych latach, z każdą sprawą dotyczącą fiskusa, hajnowianie musieli jeździć do oddalonego o ponad 20 km Bielska Podlaskiego.

W roku 2003, działał już punkt przyjęć interesantów. Usilnym staraniem władz samorządowych, w Hajnówce, w końcu jest Urząd Skarbowy. - To będzie urząd z prawdziwego zdarzenia, tylko bez egzekucji. Egzekucje spraw podatkowych mieszkańców powiatu hajnowskiego, w dalszym ciągu będzie załatwiał Urząd Skarbowy w Bielsku Podlaskim - mówi Janusz Pęczkowski, pełniący obowiązki naczelnika Urzędu Skarbowego w Hajnówce. - Co prawda, wszystkie sprawy przejęła Hajnówka wraz z początkiem roku 2004, ale pierwszym dniem urzędowania będzie 5 stycznia.


Janusz Pęczkowski, pełniący obowiązki naczelnika Urzędu Skarbowego w Hajnówce, z dumą prezentuje przed chwilą zamontowana tablicę informacyjną

Nowy Urząd Skarbowy, mieści się w budynku Powszechnego Banku Kredytowego S.A. w Warszawie, oddział w Hajnówce. Zajmuje pierwsze i drugie piętro, a na parterze pozostanie bank. Urząd będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:30. Miniony piątek, 2 stycznia upłynął na wstawianiu biurek i szaf do nowych pomieszczeń. Tablica informująca zawisła dopiero wieczorem, o godzinie 16.

Punkt urzędu, mieszczący się w Hajnówce, przy ul. Piłsudskiego, przestał działać 31 grudnia. Pracowało tam trzy osoby. Nowy urząd powstał na bazie urzędu bielskiego. - To jakby podział jednego urzędu na dwa – tłumaczy Janusz Pęczkowski. - Z Bielska, do pracy w Hajnówce przechodzi 24 osoby, a cztery osoby przyjmiemy do pracy. Będziemy się starali, aby byli to ludzie z Hajnówki, bądź jej okolic. Zostały utworzone miejsca pracy, więc nieco zmniejszy się bezrobocie. W pierwszej kolejności będą przyjmowane te osoby, których wykształcenie będzie nam odpowiadało. Poszukujemy ludzi z wyższym wykształceniem prawniczym lub ekonomicznym. Akurat tak się złożyło, że ta osoba, która u nas pracowała i dojeżdżała z Hajnówki do Bielska, przeszła na emeryturę, nie doczekała możliwości pracy na miejscu.

 

Krystyna Kościewicz


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444