Home

Ilość odsłon: 5062   Data publikacji:  2004-09-01

Piknik z blachodachówką

Ponad 200 osób bawiło się na podwórku Mirosława Sadowskiego z Hajnówki. Okazją ku temu było pokazowe krycie dachu blachodachówką firmy „Traffic” z Suwałk, której właścicielem jest Krzysztof Popławski.

- Na terenie hajnowszczyzny, działamy już trzeci rok. Zapotrzebowanie jest coraz większe – mówi Marek Olechno, kierownik działu ogólnobudowlanego „Traffic”. - Hajnówka jest naszym najlepszym punktem sprzedaży, na 30 podobnych, rozmieszczonych w całej Polsce. To dobrze świadczy o hajnowianach, że nie są tacy biedni i dbają o swoje domy. Pomysł na wspólny piknik, wypłynął od Mirosława Sadowskiego, pracownika firmy „Traffic”, który prowadzi punkt sprzedaży w Hajnówce. - Kiedyś i tak musiałbym ten dach pokryć, a że pracuję w firmie, która sprzedaje takie artykuły, więc dlaczego by nie zapromować? Pracowałem w firmach, gdzie organizowano pikniki dla potencjalnych klientów. Stąd przyjemne z pożytecznym – powiedział Mirosław Sadowski. - Taką blachę można u mnie kupić. Jest obecnie w promocji. Kosztuje 27, 80 zł brutto, za m2 krycia.

Były konkursy z nagrodami, kiełbaski z grila, piwo i muzyka. Przy stoisku z folderami, zainteresowani otrzymywali fachowe porady. Gośćmi były hajnowskie firmy „Meble Styl” i „PW Sawiccy”, producent parkietów, mozaiki, schodów, „Solaren”, producent kotłów centralnego ogrzewania. Można było obejrzeć i kupić pokrycia dachowe z 5% rabatem. Każdy, kto wypełnił ankietę, brał udział w losowaniu telewizora i dwóch magnetofonów. Radiomagnetofon wylosował Paweł Makal z Berezowa Starego i Wiktor Józef Sawicki z Hajnówki. Szczęśliwym posiadaczem kolorowego telewizora został Eugeniusz Zubrycki z Hajnówki.

Koszt pokrycia dachu blachodachówką jest znaczny. Cena za m2 wynosi 20-30 zł i jest uzależniona od rodzaju, grubości blachy i od tego, czy to jest fala, czy trapez. Dochodzą jeszcze koszta robocizny. Musi być także orynnowanie i bardzo często okna dachowe. Inwestycja dość kosztowna, ale trwała. Nawet na 50 lat.
„Traffic”, na rynku materiałów budowlanych, działa od 10 lat. Od 5 lat specjalizuje się w profilowaniu blach dachówkopodobnych i trapezowych. Blaszane pokrycia dachowe, z roku na rok, zyskują coraz większą popularność. Są to blachy powlekane cynkiem, alucynkiem, a także warstwami organicznymi. - Najtańsze są blachy ocynkowane, które kupują przede wszystkim właściciele budynków gospodarczych – tłumaczy Joanna Roszkowska z firmy „Traffic”. - Blachy alucynkowe, mają dłuższy okres wytrzymałości, dach zachowuje walory użytkowe przez okres nawet 25 lat. Najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą zabezpieczania blach przed korozją jest powlekanie stali warstwami organicznymi. Do tego celu stosuje się przede wszystkim poliester. W naszym kraju, popyt na tego typu blachy wzrasta co roku o 1 %. Na każde 3 budowane domy, dwa – mają pokrycia z blach powlekanych.

Krystyna Kościewicz
 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444