Home

 
Ptasi koncert
 

Piękno ptaków na tle polskiej przyrody to temat wystawy pt. "Ptasi koncert" Heleny Gromak-Oldytowskiej - witraże i Wiktora Wołkowa - fotografie, otwartej 19 marca w Hajnowskim Domu Kultury.
Widzowie mogli podziwiać różnorodne ptaki w ich naturalnym środowisku życia, wspaniale uchwycone na slajdach wykonanych i wyświetlanych przez Wiktora Wołkowa. Przy akompaniamencie muzyki uczestnicy wystawy oglądali fotografowaną dziką przyrodę i jej skrzydlatych mieszkańców w najbardziej trudnych do podpatrzenia momentach.

Fotografie i kolorowe witraże wykonane techniką "Tiffaniego" zachwyciły widzów pomysłowością, kunsztem i doskonałością wykonania.
Wystawa otwarta będzie w marcu i kwietniu br.
 


Wystawę otwiera Jadwiga Kuczkin - HDK Hajnówka

 

 JZ

Helena Gromak-Oldytowska

Urodzona w Dąbrowie Białostockiej 1963 r. Ukończyła w 1983 r. Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu. Kierunek: projektowanie form użytkowych (praca dyplomowa z projektowania szklanych form oświetleniowych, pod kierunkiem art. plastyka Grzegorza Łosia).
Od 1984 zamieszkała na stałe w Supraślu. Po ukończeniu szkoły rozpoczęła pracę w Państwowym Przedsiębiorstwie Pracowni Konserwacji Zabytków Oddział w Białymstoku (lata 1983-19990), gdzie pracowała na stanowisku restauratora - snycerza obiektów zabytkowych w Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki.


Helena Gromak-Oldytowska
  

W 1986 roku uzyskała uprawnienia do wykonywania prac konserwatorskich przy obiektach zabytkowych. Od 1992 r. w ramach samodzielnej działalności gospodarczej doskonaliła swoje rzemiosło artystyczne, realizując wiele prac snycerskich, konserwatorskich i pozłotniczych, wykonując konserwację zabytkowych mebli, rzeźb, ram oraz złoceń.
W 200 roku zafascynowała się nowa pasją - tworzeniem witraży w technice "Tiffaniego".
  


  

Od tego czasu rozwija swój warsztat artystyczny i eksponuje swoje prace w galeriach i na wystawach. W swym dorobku ma już wystawy: w galerii "Silures" Porthcawl Południowa Walia (2002), w Balsthal Szwajcaria i w galerii "Uroczysko" w Supraślu (2003). jej prace znajdują się w wielu domach w Polsce jak i poza granicami kraju.

  

  

Wiktor Wołkow

 

Białostoczanin z urodzenia (04-04-1942), od 20 lat mieszkaniec Supraśla, w którego klimaty wrastał będąc uczniem Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Człowiek rozległych przestrzeni od urodzenia po dzień dzisiejszy. Wnikliwy obserwator krajobrazu i detalu weń wpisanego.
Fotografowanie "od zawsze", czyli od 8 roku życia, kiedy to dostał pierwszy aparat fotograficzny, a "warsztat" zgłębiał samodzielnie, dlatego pewnie się stał mistrzem bez mistrza.
Po wielu sukcesach konkursowych i wystawienniczych został przyjęty (bez egzaminów) do Związku Polskich Artystów Fotografików.

  


Wiktor Wołkow

 

W ciągu 40 lat aktywności osiągnął wszystko, co dla artysty jest najważniejsze: uczestnictwo w konkursach i wystawach zbiorowych, kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, wydanie albumy autorskie i współ-autorskie. Dowodem uznania dla jego pracy są liczne nagrody i odznaczenia.
Emerytura nie stała się dla Wołkowa przejściem na zasłużony odpoczynek, a wręcz odwrotnie teraz codziennie podpisuje listę obecności na drogach i bezdrożach Podlasia.

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444