Home

  
Mariusz Orzechowski z Hajnówki zdobył II nagrodę na tegorocznym konkursie piosenki aktorskiej we Wrocławiu

To niewątpliwy sukces hajnowskiego barda i poety.

- Zaskoczenie totalne, ale świetne – mówi Marusz Orzechowski. - Aktorski festiwal, to nie jest konkurs, w którym specjalnie dobrze bym się czuł. Nie jestem aktorem. Tym bardziej jest zaskoczony nagrodą. Jestem autorem piosenki, jestem poetą, ale nie jestem aktorem.

W konkursie piosenki aktorskiej, wzięli udział przede wszystkim profesjonalności – aktorzy i studenci szkół aktorskich. Mariusz Orzechowski był jedynym reprezentantem województwa podlaskiego. Interpretacje w jego wykonaniu nie mogą się nie podobać, stąd nagroda.

- Podczas festiwalu w Rybniku, dostałem nominację do konkursu piosenki aktorskiej. W jury był Jan Poprawa i Roman Kołakowski, który jest dyrektorem festiwalu aktorskiego. Oni zaprosili mnie do Wrocławia. Już wtedy byłem zaskoczony. Pojechałem że świadomością, że jako aktor, nie mam tam za bardzo czego szukać. A tu od razu drugi etap. W drugim etapie, dowiedziałem się, że jestem w finale.

Mariusz Orzechowski ma 28 lat. Nie lubi, gdy mówi się do niego po imieniu, woli „Oziu”. Jest wysokim, przystojnym, młodym mężczyzną. Ma ciepły, aksamitny głos. Każdy, kto go kiedykolwiek słuchał podczas występu, z pewnością tego nie zapomni. Jest stonowany, to znów dynamiczny. Jego ekspresja udziela się słuchającym.

Kiedyś, Mariusz Orzechowski, zasłynął w Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich. Przez lata, nie miał sobie równych. Nad głosem i poezją, pracował z Ewą Korkuz, w grupie teatralnej „Dzieci Ewy”. Muzykę do wierszy śpiewanych podczas Ogólnopolskich Konkursów Literackich, pomagał mu opracowywać Józef Korkuz, który od lat prowadzi młodzieżową orkiestrę Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Jednak życie potoczyło się dziwnym torem i „Oziu” nie ma wykształcenia, ani zawodu. Pracował fizycznie, przez pewien czas prowadził koło teatralne w Hajnowskim Domu Kultury. Cały czas tworzy poezję, muzykę, występuje w konkursach poezji w całej Polsce. Zawsze zauważany, wyróżniany, nagradzany. W ubiegłym roku, z powodzeniem koncertował w Warszawie. Marzy o wydaniu tomiku poezji, ale na to trzeba pieniędzy. Już wkrótce, poezja Mariusza Orzechowskiego znajdzie się na płycie, która powstaje w Krakowie. Będzie to płyta z muzyką Zygmunta Koniecznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Krystyna Kościewicz


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444