Home

 
Szkolenia dla wolontariuszy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce.

W dniach od 19 do 23 kwietnia uczniowie, którzy wyrazili chęć pracy w ramach Klubu Wolontariusza - Pomagamy Razem, wzięli udział w cyklu szkoleń organizowanych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce. Zajęcia odbywały się w dwóch pracowniach - plastycznej oraz haftu i szycia. Wolontariusze mieli okazję zapoznać się z pracą ośrodka oraz jego domownikami, a także stworzyć w trakcie zajęć małe dzieła, które posłużą do ozdobienia świetlicy.
Pani Anna Marta Świtalska-Świć w pracowni plastycznej zaproponowała wolontariuszom wykonywanie kwiatków z bibuły, malowanie na szkle, malowanie butelek różnymi technikami, lepienie z masy solnej, malowanie tekturowych pudełek, rysowanie kredkami pastelowymi oraz malowanie czterech pór roku.

Z kolei w pracowni haftu i szycia prowadzonej przez Panią Irenę Kowalczuk młodzież wykonywała kolaże i kartki okolicznosciowe z wykorzystaniem materiałów pasmanteryjnych, różyczki ze wstążki, pudełka z materiału i tekturki, plecionki ze sznurka oraz bransoletki z zamszowych paseczków.

Panie prowadzące zajęcia opowiadały wolontariuszom o swojej pracy, co uzmysłowiło młodzieży specyfikę pracy z ludźmi niepełnosprawnymi fizycznie bądź umysłowo. Jednocześnie stworzyły w trakcie zajęć tak miłą atmosferę, że wolontariusze z chęcią będą odwiedzać w przyszłości Środowiskowy Dom Samopomocy.

Projekt „Klub Wolontariusza - Pomagamy Razem” realizowany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Hajnówce w ramach Programu Phare 2001 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444