Home 1 liga

Ilość odsłon: 4643   Data publikacji:  2005-04-10

Siatkarze Moderatora nie sprawili zawodu

W ostatnim ligowym meczu we własnej hali siatkarze Moderatora nie sprawili zawodu swej publiczności i po emocjonującym spotkaniu pokonali rezerwy bełchatowskiej Skry 3:0, w setach do 25, 24 i 23. Przed rozpoczęciem spotkania wszyscy obecni na sali minutą ciszy uczcili pamięć Papieża Jana Pawła II.
Już pierwszy set pokazał, że zawodnicy obu drużyn będą walczyli o każda piłkę bowiem i jednym i drugim bardzo zależało na zwycięstwie. Po nerwowym początku pierwszego seta, który cechował się głównie dużą ilością zepsutych zagrywek rozgorzała twarda walka i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć więcej niż na dwa punkty. W środkowej części seta goście wyszli na prowadzenie, które utrzymywali do stanu 16:19. W tym momencie w miejsce Artura Maksymiuka na zagrywce pojawił się Piotr Kacperski i serią piekielnie mocnych serwisów wyprowadził Moderatora na prowadzenie 20:19. Za chwilę po zagrywkach Krzysztofa Hajbowicza i skutecznej grze bloku prowadzimy 24:21 i gdy wydaje się, że set jest pod kontrolą seria mocnych zagrywek Macieja Bartodziejskiego i przegrywamy 24:25. Na szczęście skuteczny blok Hajbowicza i Gołębskiego i autowy atak gości dają nam wygraną 27:25 i prowadzenie w setach 1:0.
Początek drugiej partii głównie dzięki wyśmienitej grze blokiem i mamy prowadzenie 6:0. Jednak goście nie dają za wygraną. Co prawda set cały czas toczy się pod dyktando Moderatora ale znowu jesteśmy świadkami emocjonującej końcówki. Świadczy o tym przebieg końcówki seta: 22:20, 23:21, 23:23, 24:23, 24:24, 26:24. W tym secie bardzo dobrze spisywał się nasz blok, Łukasz Babińczuk, Maciej Wołosz i pozostali nasi zawodnicy stanowili ścianę nie do przejścia a seta skończył punktowa zagrywka Sławek Gołębski.
Trzeci set - znowu walka od początku. Przy stanie 9:9 kontuzji skręcenia stawu skokowego doznał dobrze grający do tej pory Piotr Kacperski. W jego miejsce wszedł Artur Maksymiuk. Goście poczuli szansę na odwrócenie losów meczu i odskoczyli na 14:16. Jednak zawodnicy Moderatora opanowali sytuację wyrównując przy stanie 18:18 a następnie uzyskali przewagę dwóch punktów (22:20). Mecz za drugim meczbolem skończył Maciej Wołosz.
W całym spotkaniu dobrze graliśmy blokiem, nieźle w zagrywce i w ataku. Było kilka efektownych obron w polu i cały zespół zasłużył na pochwałę za walkę i za kolejne, piąte już zwycięstwo z rzędu. Martwi kolejna kontuzja. Kacper, podobnie jak Adam Aleksandrowicz nie zagra w Gorzowie. Wielkie słowa uznania należą się kibicom za wspaniały doping. Cieszy również obeność na trybunach fanów siatkówki z Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Moniek i innych miast naszego województwa.