Home 1 liga

Ilość odsłon: 5345   Data publikacji:  2005-02-07

Moderator-AZS Opole 3:2

To miał być spacerek, przyjeżdżał bowiem do Hajnówki zespół akademików z Opola, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli.

Zawodnicy Moderatora jeszcze nie przeczuwają, że czeka ich 5-setowy horror.

Wśród widzów znalazł się poseł Ziemi Podlaskiej Eugeniusz Czykwin (drugi z prawej), zaproszony przez zagorzałego kibica hajnowskiej drużyny, burmistrza Anatola Ochryciuka. Na trybunach jak zwykle żony zawodników. Wszyscy oczekiwali zwycięstwa 3:0, tymczasem nie po raz pierwszy okazało się, że gospodarze nie potrafią grać z drużynami teoretycznie słabszymi.

Atak Łukasza Babińczuka z krótkiej , wystawiał Jacek Malczewski.

Opolanie od pierwszego seta postawili wysoko poprzeczkę Moderatorowi i od początku przeważają. Pod koniec seta trener Wesołowski zdecydował się w miejsce Kacperskiego wprowadzić Krzysztofa Hajbowicza, który wniósł dużo ożywienia do gry hajnowskiej drużyny, jednak set skutecznym atakiem zakończył Jacek Skotak z AZS-u. 21:25 i 0:1 dla Opola.

W drugim secie koncertowo zagrał Moderator roznosząc przeciwnika 25:12 za sprawą znakomicie spisującego się całego zespołu, w którym wyróżniał się Krzysztof Hajbowicz (15).
W trzecim partii głównie za sprawą Krzysztofa Hajbowicza i Adama Aleksandrowicza hajnowianie doprowadzili do wygrania seta 25:20, było już 2:1 dla Moderatora.

Zbija Adam Aleksandrowicz (13), kapitan gości Strzała ni zdążył dołączyć do bloku stawianego przez Marciniaka (4)

W czwartym secie gospodarze chyba uwierzyli w łatwe zwycięstwo, ale po błędach sędziego, które rozkojarzyły zawodników i fatalnej końcówce AZS wygrał 25:18. Był remis 2:2,
w hali wśród kibiców powiało grozą , ale miejscowi siatkarze nie załamali się. Cały czas przeważając doprowadzili do zwycięskiego końca. W ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Maciej Wołosz. 15:12 i 3:2 dla Moderatora stało się faktem.

Za chwilę koniec, kibice już cieszą się ze zwycięstwa.

Klub Kibica rzuca z góry konfetti, na szczęście tym razem nie ma ofiar.

Bohaterem spotkania był Krzysztof Hajbowicz (nr 15), który zdobył 28 punktów, z tego 22 z ataku. Wśród gości najgroźniejszym był Jacek Skotak (nr 10) – 19 pkt z ataku.
Moderator Hajnówka - AZS Opole 3:2 (21:25, 25:12, 25:20, 18:25, 15:12)
Moderator: Gołębski, Malczewski, Wołosz, Babińczuk, Kacperski, Aleksandrowicz, Kubeł (libero) oraz Hajbowicz, Wesołowski
AZS: Marciniak, Milicevic, Strzała, Skotak, Raniszewski, Migdał, Żukowski (libero) oraz Majka, Murdzia
Sędziowie: Jan Ciechanowski, Małgorzata Sokołowska (oboje Warszawa)
Żółta kartka: Krzysztof Hajbowicz
Widzów: około 400