Home 1 liga

Ilość odsłon: 4278   Data publikacji:  2004-11-20

AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice pokonał przed własną publicznością Moderator OSiR Hajnówka 3:1 (17:25, 25:22, 25:20, 25:18).

Gospodarze wystąpili w następującym składzie: Czapla, Kozioł, Leś, Iglewski, Mutrym, Stanek, Moehli (libero) oraz Tepling. Goście natomiast: Malczewski, Wołosz, Gołębski, Babińczuk, Hajbowicz, Kubeł (libero) oraz Werpachowski, Wesołowski, Antoniuk i Iwaniuk.

Pierwszy set zakończył się zdecydowanym przewagą siatkarzy z Hajnówki. Do stanu 10:11 set stał na wyrównanym poziomie. Ale późniejsze błędy siatkarzy z Gliwic i dwa wspaniałe bloki gości doprowadziły do wyniku 11:17. Pomimo, iż trener gospodarzy Krzysztof Czapla poprosił o dwie przerwy w grze akademików nadal był chaos. Ostatecznie siatkarze Moderatora wygrali pierwszego seta 25:17.
Po porażce w pierwszym secie siatkarze AZS-u od początku drugiego seta przeważali na parkiecie od stanu 12:8, 15:12, 19:16. Przy wyniku 20:16 dla gospodarzy trener Jacek Wesołowski poprosił o czas dla swojego zespołu, jednak ta przerwa nie wyprowadziła gliwiczan z równowagi i spokojnie utrzymując przewagę wygrali seta.
Trzeci set był najbardziej wyrównany. Jednak w srodku seta w szeregi siatkarzy z Hajnówki wkradło się zdenerwowanie. Skrzętnie wykorzystali to siatkarze AZS-u uzyskując prowadzenie 14:11, 19:16, 21:17. Skuteczny blok Stanka zadecydował o tym, iż trzeciego seta wygrali gospodarze.
W ostatnim czwartym secie AZS Gliwice prowadził od samego początku. Począwszy od prowadzenie 8:4, 11:6, 16:10. Gdy na tablicy widniał wynik 17:11 zdenerwowany trener przyjezdnych wprowadził na parkiet kilku zmienników (m.in. Werpachowski, Wesołowski, Antoniuk, Iwaniuk). Jednak nie pomogło to w wygraniu seta. Gospodarze kontrolując przebieg wydarzeń wygrali seta 25:18, zwyciężyli Moderator Hajnówkę 3:1.

Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1